ЦСКА развали унгарското проклятие "Дебрецен" (видео+снимки)

ЦСКА и лидерът в унгарското първенство Дебрецен заформиха атрактивно 2:2 в контрола, която се игра в Сиде. Армейците на два пъти повеждаха в резултата чрез Гуидо ди Вани и Марсиньо, но с двата си гола Тамаш Кучар успяваше да изравни.

В 83-та минута Дебрецен можеше да осъществи пълен обрат, но Райс Мболи спаси дузпа на Волаш.

Макар и да не спечелиха проверката, все пак армейците могат да се похвалят, че развалиха проклятието “Дебрецен”, което в последните години се стовари над българските грандове. Преди този мач унгарците имаха четири поредни победи срещу родни тимове – по две над Левски и Литекс.

Срещата в Сиде започна с минута мълчание в памет на починалата червена легенда д-р Стефан Божков.

Сред титулярите на ЦСКА се завърнаха доскоро контузените Жереми Фо-Поре и Неманя Милисавлевич. Атаката отново се води от Гудио Ди Вани, а зад него играха Мартин Петров, Емил Гъргоров и Милисавлевич. Стивън Съндей започва като партньор на Ивайло Чочев в средата на терена за сметка на Тодор Янчев.

Унгарците започнаха по-мотивирано проверката, но постепенно ЦСКА спря техния устрем и на свой ред създаде няколко добри ситуации пред противниковата врата.

В 12-ата минута Мартин Петров стреля опасно от фаул, но топката мина на сантиметри от напречната греда. Шест минути по-късно Милисавлевич направи самостоятелен пробив и стреля в очертанията на вратата, но Новакович спаси.

Така се стигна до 33-та минута, когато резултатът бе открит от новото армейско попълнение Гуидо ди Вани, който завърши ефектна червена комбинация. Емил Гъргоров отне топката в средата на терена, направи две двойни подавания с аржентинеца и последният след точен изстрел по земя прати топката в долния ляв ъгъл на унгарската врата.

В 53-та минута Дебрецен изравни чрез Тамаш Кучар, разписал се на празна врата след бърза унгарска контраатака.

В 56-та минута Косоко проби опасно по дясното крило и центрира остро, но съотборниците му закъсняха да атакуват топката и така червените пропиляха добър шанс. Секунди по-късно нов пробив на Косоко завърши с неточен шут.

В 65-та минута ЦСКА отново поведе в резултата. Тодор Янчев отне топката в центъра на терена и подаде към Косоко. Бенинецът от своя страна изведе отлично Марсиньо и след мощен шут с десния крак бразилецът направи 2:1 за ЦСКА. Радостта на армейците бе кратка, тъй като две минути по-късно Кучар отново изравни с второто си попадение в мача.

В нези минути отбраната на българския тим се пропукваше твърде лесно, което не подобава на отбор с претенциите на ЦСКА. В 72-та минута Косоко не успя да вкара очи в очи със стража на унгарците.

В 83-та минута Дебрецен имаше отличен шанс да осъществи пълен обрат, но Мболи спаси дузпа на Волаш. Само 120 декунди по-късно стражът на армейците отново прояви блестящ рефлекс и спаси вратата си от трето попадение.

Червените отговориха подобаващо и в 88-та минута бяха близо да дръпнат в резултата за трети път, но резервата Венцислав Василев нацели лявата греда след центриране от корел и удар с глава.

Следващата проверка на ЦСКА е в събота срещу чешкия Славия (Прага).

ЦСКА - ДЕБРЕЦЕН 2:2