ЦСКА показа класа - червените безмилостни срещу 1/16-финалист в ЛЕ (видео)

ЦСКА постигна престижна победа срещу датския Есберг, след като го надигра с 2:1 в контрола на турска земя. Червените, които изиграха най-силния си мач до този момент в предсезонната си подготовка, поведоха до 14-та минута с 2:0 след попадения на Емил Гъргоров и Ивайло Чочев. Голът за датчаните, които след три седмици ще срещнат Фиорентина в 1/16-финален сблъсък от турнира за Лига Европа, се разписа звездата им Фелах.

Армейците започнаха вихрено проверката и сериозният им натиск бързо бе материализиран. Емил Гъргоров откри резултата още в 7-та минута, когато се разписа с плътен изстрел по земя от 20 метра. На 2:0 покачи Ивайло Чочев, засякъл в 14-та минута с левия крак центриране от корнер на Мартин Петров.

В 20-та минута добро заучено положение от корнер завърши с пас по земя на Мартин Петров към Емил Гъргоров. Бадема стреля, но шутът срещна тялото на противников бранител.

От своя страна през първата част датчаните нито веднъж не застрашиха сериозно червената врата.

След почивката Есберг подобри своята игра и в 53-та минута можеше да върне едно попадение. Фелах бе оставен непокрит и стреля от 5-6 метра с глава, но Черни прояви отличен рефлекс и спаси.

ЦСКА отговори с опасна атака по дясното крило. Косоко проби и върна добре топката към Гъргоров, но нападателят не я уцели добре.

След час игра Фелах стреля опасно от фаул, но Черни отново спаси. В 65-та минута червените отнеха топката в центъра на терена, подадоха я към Мартин Петров на лявото крило, който без забавяне центрира към Гъргоров, но Бадема отново не отправи добър шут. Секунди по-късно и Петров пропиля добра възможност за трети гол.

В 67-та минута Есберг върна едно попадение чрез Фелах, който се разписа след фалцов изстрел с левия крак, попаднал в горния десен ъгъл на червената врата.

В тези минути наставниците на двата отбора извършиха множество смени, което се отрази на динамиката в играта. Все пак Есберг създаде две добри положения за изравнителен гол, но първо техен нападател не успя да засече прострелно центриране, а после неумението на датски футболист да уцели армейската вратата от 6-7 метра ги лиши от успех.

Последва съживяване в червените редици и в 87-та минута бърза контраатака завърши с извеждащ пас към Косоко, който обаче не успя да вкара останал очи в очи с датския страж.

ЦСКА - ЕСБЕРГ 2:1

ЦСКА: 99. Стоян Колев, 6. Джаксън Менди, 14. Валентин Илиев-к, 19. Апостол Попов, 27. Бриян Ереро, 5. Тодор Янчев, 7. Тони Силва, 17. Мартин Петров, 18. Ивайло Чочев, 23. Емил Гъргоров, 26. Гуидо Ди Вани

Резерви: 12. Томас Черни, 2. Здравко Илиев, 21. Венцислав Василев, 24. Юлиян Илиянов, 30. Васил Попов, 4. Стивън Съндей, 8. Борис Галчев, 10. Марсиньо, 16. Петър Витанов, 20. Омар Косоко, 45. Григор Долапчиев

ЕСБЕРГ: 16. Ходберг, 23. Кнудсен, 25. Якобсен, 2. Хансен, 3. Анкерсен, 6. Леквен, 20. Андреасен, 8. Йеп Андерсен, 19. Йакоб Андерсен, 32. Пусич, 22. Фелах