Фрапантна грешка на Коло Туре лиши Ливърпул от победата срещу Уест Бром (видео)

Ливърпул направи изненадваща грешна стъпка на "Дъ Хоутърнс", записвайки равенство 1:1 в двубоя срещу Уест Бромич. Въпреки че мърсисайдци не играха на обичайното си ниво, те контролираха двубоя след гол на Даниел Стъридж в 24-ата минута. След почивката Луис Суарес пропусна да реши всичко, а груба грешка на Коло Туре доведе до изравнителен гол, реализиран от Виктор Аничебе (67'). До края селекцията на Брендън Роджърс не успя да наложи натиск и да стигне до победата.

Роджърс бе заложил на абсолютно същите 11, които започнаха в дербито с Евертън (4:0). Гарет Макоули се завърна в състава на Уест Бром. Били Джоунс, Золтан Гера, Матей Видра и Саидо Берахино също започнаха за "дроздовете".

В 24-ата минута Даниел Стъридж изведе гостите напред. Рахим Стърлинг проби отдясно, комбинира със Суарес, който между двама бранители успя да подаде към своя партньор в атака. Стъридж само подложи крак и засече на празна врата. След половин час игра Ливърпул беше близо до втори гол, когато при едно разбъркване в наказателното поле на Уест Бром последователно Суарес и Стърлинг имаха шанс да се разпишат, но в крайна сметка Бен Фостър успя да улови.

Домакините започнаха по-добре втората част и в 53-ата минута бяха близо до гола, когато Макоули засече с глава центриране от корнер. Миньоле обаче показа страхотен рефлекс и изби с една ръка. В 59-ата минута Суарес пропусна много добра възможност да удвои, след като се измъкна от Лугано и Макоули, излезе сам срещу Фостър, но вратарят спаси с крак.

В 67-ата минута Коло Туре сгреши фатално, след като подари топката на Виктор Аничебе, който с удар от границата на наказателното поле направи 1:1. Десет минути преди края Стърлинг изведе Стъридж, но Фостър спаси отново.

Ливърпул остава на четвърто място с две точки аванс пред Евертън. "Червените" обаче пропуснаха възможността да се доближат на точка от третото място. Уест Бромич е на 16-а позиция с 23 точки - една над зоната на изпадащите.