Локо (Пловдив) рухна в края срещу Динамо (Киев) (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) се представи много добре в поредната си престижна контрола и загуби с 0:2 от украинския гранд Динамо Киев. Възпитаниците на Александър Станков играха като равен с равен с именития си съперник, като двата гола в полза на Динамо паднаха в последните 20-на минути на двубоя. Резервите в състава на Олег Блохин Мбокани и Ямоленко донесоха победата за украинския тим с голове в 69-ата и 86-ата минута на срещата.

Динамо бе по-активният отбор преди почивката, но бранителите на Локо и вратарят Йордан Господинов предотвратиха попадение във вратата на българския тим. В 39-ата минута и горната греда помогна на "железничарите" при удар с глава на Домагой Вида след пас на Идейе. Две минути по-рано Диего Фараресо изчисти топката от голлинията при разбъркване в наказателното поле на Локомотив.

Малко изненадващо с оглед на показаното преди почивката, началото на второто полувреме започна с добри положения за гол в полза на Локо (Пловдив). Първо Александър Якимов стреля встрани от вратата, след като Мартин Камбуров се размина с топката, а след това отново бившият футболист на ЦСКА и Пирин не уцели вратата след центриране на Йордан Тодоров.

Постепенно Динамо се активизира и след пропуск на Беланда, в 69-ата минута резервата Мбокани даде аванс на украинския гранд. Той бе оставен непокрит в наказателното поле от бранителите на Локомотив и отблизо нямаше как да сгреши. В следващите минути пропуски пред вратата на Акалски направиха Ярмоленко и Мбокани. На два пъти резервният вратар на Локо успя да спаси удари на Ярмоленко. Той обаче бе безпомощен в 86-ата минута, когато украинският национал премина трима защитници на пловдивчани и от 12-ина метра опъна мрежата за 2:0 в полза на Динамо. В последната минута на двубоя Крис Гади можеше да вкара почетно попадение за Локомотив, но стреля покрай вратата.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ДИНАМО (КИЕВ) 0:2
0:1 - Мбокани (69)
0:2 - Ярмоленко (86)

Локомотив (Пловдив): 12. Йордан Господинов, 7. Йордан Тодоров, 18. Асен Георгиев, 14. Тихомир Трифонов, 87. Диего Фараресо, 22. Аласан Н'Дайе, 28. Стелиос Илиадис, 89. Станислав Маламов, 77. Здравко Лазаров, 16. Бавин, 27. Александър Якимов (Като резерви влизат: 23. Кирил Акалски, 91. Крис Гади, 20. Тижани Белаид, 11. Мартин Камбуров, 33. Александър Тунчев, 3. Валери Георгиев, 75. Амед Намуши, 6. Ангел Йошев)

Динамо (Киев): Рибка, Хачериди, Рижук, Драгович, Макаренко, Хусев, Аруна, Сидорчук, Беланда, Идейе, Ленс (Като резерви влизат: Шовковский, Вида, Ягодинскис, Хармаш, Цуриков, Кравец, Ярмоленко, Мбокани)