Локомотив (Пловдив) завърши наравно с Видеотон в Марбея

Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 срещу унгарския Видеотон в контролна среща, играна в Марбея, Испания. През първото полувреме нямаше сериозни опасности пред двамата вратари, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

Пет минути след почивката Тижани Белаид вкара след непряк свободен удар. Върната от играч на Видеотон топка към вратаря, беше уловена от стража с ръце и това доведе до непряк свободен удар в наказателното поле. Здравко Лазаров пусна топката между краката на Мартин Камбуров, а зад него Белаид я вкара между всички футболисти на унгарците за 1:0.

Само седем минути по-късно унгарците изравниха, когато Неманя Николич се възползва от центриране на Адам Гурчо и се разписа с глава във вратата на пловдивчани.

До края на срещата "черно-белите" пропуснаха да стигнат до победата, като Н'Дайде и Белаид не успяха да се разпишат във вратата на унгарците.

Треньорът на българския отбор Александър Станков пусна в игра различни състави през двете полувремена на двубоя в испанския курорт.