Шахтьор изтръгна победата срещу Зенит

Шахтьор (Донецк) изтръгна победа с 2:1 над Зенит (Санкт Петербург) в мач от турнира за Обединената Суперкупа, който се изигра на стадиона в Петах Тиква (Израел). Алекс Тейшейра откри за украинците в 22-ата минута. Зенит изравни чрез Александър Рязянцев от дузпа в 81-ата. Резултатът се задържа до края на редовните 90 минути, но в 180-ата секунда на добавеното време Дъглас Коща донесе успеха на Шахтьор. В друг мач от турнира ЦСКА (Москва) с Георги Миланов в състава си победи Металист (Харков) с 4:2 след дузпи.
В слеващия кръг на 2 февруари играят Шахтьор - Металист и Зенит - ЦСКА.