Манчестър Сити пак размаза Тотнъм и направи заявка за титлата (видео)

Тимът на Манчестър Сити размаза с 5:1 Тотнъм при гостуването си на  на "Уайт Харт Лейн", с което превзе първото място в класирането на Висшата лига и направи сериозна заявка за титлата в Англия. Възпитаниците на Мануел Пелегрини за втори път през сезона се подиграха с един от основните си конкуренти за челните места и след 6:0 на "Етихад Стейдиъм", сега нанесоха ново съкрушително поражение на отбора на "шпорите". Това бе първата загуба за Тим Шърууд начело на Тотнъм във Висшата лига, но със сигурност такава, която ще помни дълго време.

Серхио Агуеро откри резултата с попадение в 15-ата минута, а Туре Яя от дузпа в 50-ата удвои. Един Джеко подпечата успеха на гостите само три минути по-късно. Резервата Етиен Капу намали изоставането на Тотнъм в 59-ата след разбъркване след изпълнение на корнер. Стефан Йоветич вкара дебютното си попадение за "гражданите" за 4:1 в полза на гостите, а Венсан Компани заби пети гол за гостите минута преди края.

Гостите от Манчестър Сити стартираха вихрено мача и още в петата минута Серхио Агуеро можеше да открие резултата след феноменален самостоятелен рейд и удар по диагонала. След като премина на скорост покрай трима защитници на домакините обаче Кун тресна гредата зад Юго Лорис.

Силният старт на мача в полза на Манчестър Сити даде резултат и Серхио Агуеро даде аванс на отбора на Мануел Пелегрини в 15-ата минута с техничен удар покрай Юго Лорис. Аржентинецът бе изведен добре в наказателното поле от Хесус Навас и не сгреши при втората добра ситуация, разкрила се пред него в мача.

В 35-ата минута изравнителен гол на Майкъл Доусън бе отменен заради засада. Кристиан Ериксен центрира остро от пряк свободен удар и централният защитник заби топката под гредата на Джо Харт, но реферите прецениха, че той е бил в засада при центрирането.

В края на полувремето дойде и най-неприятната новина за мениджъра на гостите Мануел Пелегрини. Играещият на невероятно ниво до този момент Серхио Агуеро напусна терена, след като получи разтежение на бедрен мускул и трябваше да бъде заменен от Стеван Йоветич.

Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за гостите, които получиха дузпа още в 50-ата минута, а съперникът им остана с човек по-малко на терена. Дани Роуз повали Един Джеко в наказателното поле и бе изгонен за действията си, а от бялата точка Туре Яя не пропусна, за да удвои аванса на своя отбор. Само три минути по-късно пък самият Джеко направи резултата класически с шестия си гол срещу Тотнъм в шест мача срещу този противник. Удар на Давид Силва рикошира в гредата, но топката попадна в Един Джеко, който отблизо прониза за трети път Лорис.

В 59-ата минута резервата на Тим Шърууд Етиен Капу намали изоставането на домакините, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Джо Харт след изпълнение на корнер от страна на Кристиан Ериксен. Гостите обаче възстановиха сравнително бързо аванса си от три гола, след като Стеван Йоветич заби първия си гол с екипа на "гражданите" за 1:4. Той получи топката от Фернандиньо, справи се с Влад Кирикеш и с удар покрай тялото на румънеца матира Лорис.

В 87-ата минута Юго Лорис отрази с крак диагонален удар на Един Джеко. Две по-късно обаче той бе безпомощен след изпълнение на корнер и удар на Джеко, отклонил се в бранител пред него и оставил Венсан Компани сам срещу опразнената мрежа. Така белгийският защитник се разписа за 1:5.