Ливърпул разнищи Евертън и направи знакова крачка към голямата цел (видео)

Отборът на Ливърпул демонстрира много силен футбол и смъртоносна атака, с които разгроми Евертън с 4:0 на "Анфийлд" в 222-рото издание на мърсисайдското дерби. Капитанът Стивън Джерард поведе своите с гол в 21-ата минута, а Даниел Стъридж (33' и 35') добави две попадения до почивката, като през втората част изпусна и дузпа. Луис Суарес оформи крайния резултат в 50-ата минута. Така Ливърпул взе важен аванс от четири точки пред един от основните си конкурентни за четвъртото място.

Младият Джон Фланаган започна като десен краен защитник за Ливърпул, а Рахим Стърлинг също се завърна в състава на Брендън Роджърс. В атака беше атомното дуо Луис Суарес - Даниел Стъридж.

Рос Баркли бе на разположение на Роберто Мартинес, а Лейтън Бейнс, който се завърна от контузия, замени Брайън Овиедо. Антолин Алкарас започна вместо Дистен.

Двата отбора стартираха много открито и още в първите минути удар на Баркли от повече от 25 метра профуча над напречната греда, а Хауърд спаси много опасен изстрел на Хендерсън. Последва ново добро спасяване на стража на "карамелите" след шут на Суарес. В 18-ата минута Хауърд се намеси решаващо за трети път, след като Стъридж изведе с прекрасно подаване Стърлинг, но крилото стреля от няколко метра в краката на вратаря. Логичното се случи в 21-ата минута, когато капитанът Стивън Джерард засече с глава центриране на Суарес от корнер и изведе "червените" напред. В тази ситуация освен гола гостите трябваше да преглътнат още един горчив хап, тъй като Ромелу Лукаку получи контузия след сблъсък със своя съотборник Гарет Бари и трябваше да напусне принудително терена.

В 30-ата минута Евертън бе близо до изравняването, но Миньоле спаси удар на Миралас. Последваха обаче минутите на Даниел Стъридж. Английският национал първо получи страхотен извеждащ пас от Коутиньо и излезе сам срещу Хауърд, като не остави никакъв шанс на вратаря. Само две минути след това - в 35-ата, Стъридж бе изведен от дълбочина от Коло Туре, обърна се, за да види топката, която летеше към него, и с изключителен прехвърлящ удар, без да гледа към вратата, матира за трети път Хауърд.

Пет минути след подновяването на играта Луис Суарес покачи на 4:0, след като открадна топката от Ягиелка, напредна на скорост и завърши хладнокръвно. В 54-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Хауърд препъна Стърлинг в наказателното поле. Стъридж обаче стреля над гредата, пропускайки възможността да оформи своя хеттрик.

Ливърпул е на четвърто място с 46 точки - три повече от Тотнъм, който утре приема Ман Сити, и четири пред Евертън.