Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

Ева Янева и Кан отстраниха Галатасарай с Доби Рабаджиева от плейофите в ШЛ

Българската волейболистка Ева Янева и нейният РК Кан (Кан) се класираха за втората фаза на плейофите на Шампионската лига при жените. Момичетата на известния треньор Ян Фан надиграха категорично като гости турския гранд Галатасарай Дайкин (Истанбул), където пък играе националката Добриана Рабаджиева, с 3:0 (25:19, 25:16, 25:21) в мач-реванш от Плейофи 12, игран снощи пред около 1500 зрители в зала "Бурхан Фелек".

Така след два успеха съответно с 3:1 и 3:0 гейма Ева Янева и компания се класираха за Плейофи 6, където ще срещнат настоящия победител в Шампионската лига - турския Вакъфбанк (Истанбул), който елиминира азербайджанския Игтисадчи (Баку). Първата среща е между 4-ти и 6-ти февруари в Истанбул, а реваншът седмица по-късно в Кан.

Ева Янева започна като титулярка и игра в първите два гейма, след което бе сменена от Лаура Партенио. Българката завърши със 7 точки (54% ефективност в атака, 60% позитивно и 40% перфектно посрещане) за успеха на Кан. Италианката Надя Чентони отново бе най-полезна за френския тим, като заби страхотните 20 точки (2 блока и 53% ефективност в атака) за победата. От друга страна Доби Рабаджиева също започна в основната шестица на "Джим бом" и игра до средата на втората част, като се отчете със скромните 4 точки (3 аса, 9% ефективност в атака, 54% позитивно и 38% перфектно посрещане). Най-резултатна за Галатасарай стана Нериман Йозсьой с 16 точки.

ГАЛАТАСАРАЙ ДАЙКИН (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) - РК КАН (КАН, ФРАНЦИЯ) 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)
ГАЛАТАСАРАЙ: ДОБРИАНА РАБАДЖИЕВА 4, Аслъ Калач 2, Стефана Великович 7, Саори Кимура 5, Нериман Йозсьой 16, Елеонора Ло Бианко - Нихан Гюнейлъгъл-либеро (Гамзе Аликая, Нирсевил Айдънлар, Езджи Гюч 2, Ергюл Авджъ, Синем Барут)
Старши-треньор: Масимо Барболини
КАН: Татяна Бокан 6, Фрея Аелбрехт 9, Ана Антонийевич 3, Надя Чентони 20, Милена Рашич 15, ЕВА ЯНЕВА 7 - Киара Арканджели-либеро (Дебора Ортшит, Илка Ван Де Вивер 1, Лаура Партенио 3, Александра Лазич)
Старши-треньор: Ян Фан.