Сладко отмъщение на Барса над Леванте, Тейо избухна с хеттрик (видео)

Барселона взе сладко отмъщение над Леванте за равенството 1:1 между двата тима преди дни за първенството и записа изразителна победа с 4:1 в гостуването си от 1/4-финала за Купата на Испания. Героят в мача пък бе Кристиан Тейо, който заби хеттрик в 60-ата, 81-ата и 86-ата минута. Преди това домакините откриха чрез Набил Ел Зар в 31-ата минута, а автогол на Хуанфран възстанови равенството.

И двата отбора бяха излезли с доста резерви в съставите си и това се отрази на играта, особено през първата част, когато положенията пред двете врати не бяха особено много. В 5-ата минута Барса имаше добра възможност за откриване на резултата, но Педро Родригес с техничен удар удари греда. След това в 24-ата минута Адриано Корея пробва да прехвърли вратаря, но без особен успех. В 31-ата минута обаче домакините нанесоха изненадващ удар и поведоха в мача. Карлес Пуйол не изчисти добре едно центриране и подари топката на Ел Зар, който стреля, Пинто изби, но при добавката французинът бе точен за 1:0. Барса пък отговори с добра възможност пред Лионел Меси, който стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Втората част предложи далеч повече емоции. Първо домакините по нелеп начин си отбелязаха автогол, с който изравниха резултата. В 53-ата минута Меси даде прекрасен пас за Тейо, който напредна и стреля, но вратаря спаси. При последвалата суматоха обаче Ел Адуа в опит да изчисти уцели тялото на Хуанфран и от него топката се озова във вратата за 1:1.

Това попадение отвори мача и дойде моментът на Тейо. Първо в 60-ата минута той отново бе изведен от Меси и този път с прецизен удар направи резултата 1:2. В 82-ата минута комбинацията между двамата се повтори и младокът този път стреля под плонжа на вратаря за 1:3. В 86-ата минута Тейо оформи и своя хеттрик в мача за крайното 1:4 и отново асистенцията за гола бе на Меси.

Така Барса взе повече от комфортна преднина преди реванша и вече е почти сигурен участник на 1/2-финала в турнира.