Мъри загуби сет, но се класира за 1/4-финалите

Миналогодишният финалист Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставеният под номер 4 шотландец елиминира квалификанта Стефан Робер (Франция) с 6:1, 6:2, 6:7(6), 6:2 за 2 часа и 42 минути. Британецът доминираше в първите два сета, в които даде само три гейма на съперника си. В третата част той проби за 4:3, след което при 5:4 сервираше за мача, пропиля мачбол и допусна пробив. В последвалия тайбрек Мъри обърна от 2:4 до 6:4 точки, но отново не успя да затвори мача, като Робер дори стигна до обрат с четири поредни точки.

В четвъртия сет Мъри отново доминираше изцяло. Той проби в началото, след което поведе с 4:1, а в осмия гейм отново спечели подаването на съперника си, а с това и мача. Британецът завърши с 8 аса и общо 48 печеливши удара срещу 33 на съперника си. Така Мъри, който е вицешампион в турнира през 2010, 2011 и 2013 година, ще играе на четвъртфиналите срещу победителя от двубоя между Роджър Федерер (Швейцария) и Жо-Вилфред Цонга (Франция), който се играе в момента.