Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

С малко късмет Лацио спечели загубен мач (видео)

Месец преди първия мач с Лудогорец в Лига Европа Лацио не показа кой знае каква игра, но с известна доза късмет успя да победи Удинезе с 3:2 като гост в двубой от 20-ия кръг на Серия "А". Столичани вкараха и трите си гола с 10 души на терена заради изгонването на Оджени Онази в 54-ата минута. Тогава домакините водеха с 1:0 след ранно попадение на Антонио ди Натале от дузпа. В 62-ата минута Антонио Кандрева възстанови равенството, също от наказателен удар. "Фриуланите" отново поведоха чрез Емануел Баду в 67-ата минута, но в края нещастен автогол на Андреа Ладзари в 83-ата минута и точен изстрел на резервата Ернанес в последните секунди донесоха успеха за "орлите". Така отборът продължава да няма поражение при новия наставник Едоардо Рея и вече е седми на само 5 точки от зона "Европа".

Днес треньорът на Лацио заложи на схема с трима бранители, каквато рядко се вижда в изпълнение на столичани. В предни позиции също имаше промяна, като до Мирослав Клозе действаше Серджо Флокари, който заедно Кандрева трябваше да помага на германеца в разбиването на защитата на съперника. 32-годишният ветеран обаче беше сред най-слабите на терена. Като цяло гостите не се чувстваха уютно в тази формация и допуснаха редица непринудени грешки.

"Небесносините" позволиха на Удинезе да поведе в самото начало. Десният халф-бек Луис Педро Каванда беше преодолян с лекота, след което още по-наивно препъна Майкосуел за дузпа, която Тото ди Натале хладнокръвно реализира в 8-ата минута.

Попадението смути играчите на Лацио, които трудно организираха атаките си и разчитаха на далечни удари. В края на първото полувреме домакините на два пъти се разминаха с втори гол. Първо в 42-ата минута Майкосуел се озова сам срещу вратаря, но стреля в аут. Секунди по-късно страничният съдия спря с несъществуваща засада атака, при която футболист на Удинезе излизаше сам срещу Етрит Бериша.

В 54-ата минута всичко за Лацио изглеждаше загубено, след като Онези си изкара втори жълт картон и беше изгонен. Осем минути след това обаче вездесъщият Мирослав Клозе си спечели дузпа, която домакините оспорваха бурно. Кандрева не сгреши от бялата точка и резултатът стана 1:1.

Противно на логиката, в този период "орлите" доминираха и Едерсон се размина с гола в 66-ата минута. От това се възползваха футболистите на Франческо Гуидолин, които в ответната атака поведоха чрез добро изпълнение на Баду - 2:1.

По всичко личеше, че столичани ще загубят, но съдбата се намеси. От нищото "фриуланите" си вкараха ефектен автогол в 83-ата минута, след като вратарят Желко Бъркич боксира топката в тялото на Лазари и тя се озова в мрежата му.

За да е пълна драмата, в 90-ата минута Ернанес донесе победата за Лацио с красив шут.

След седмица на "орлите" им предстои тежък домакински сблъсък с Ювентус, докато Удинезе гостува на Парма.