Лацио продължава защитата на купата с гол в последната минута (видео)

Носителят на Купата на Италия Лацио се класира за 1/4-финалите на турнира след изстрадана победа с 2:1 срещу Парма. В герой за римските "орли" се превърна младият колумбиец Браян Перея. 20-годишният нападател, който се е разписвал само веднъж от началото на сезона в Серия "А", вкара и двата гола за успеха на "бианкочелестите". Победният му гол падна в 90-ата минута, след като беше оставен непокрит в наказателното поле и простреля стража на "дуковете" Павол Байза.

Почетното попадение за Парма бе дело на Джонатан Биабиани. В следващия кръг съперник на Лацио ще е победителят от двойката Наполи - Аталанта.

Наставникът на домакините Едоардо Рея направи доста промени в състава в сравнение с мача срещу Болоня преди няколко дни. Отличен ход се оказа включването сред титулярите на Перея, който откри резултата в 25-ата минута. Тогава байза отрази изстрел на Оджени Онази, но Перея беше безкомпромисен. Малко преди почивката Парма заслужено изравни. Гостите бяха пропуснали няколко добри положения, но Биабиани майсторски овладя топката и с хубав удар вкара за 1:1.

През второто полувреме Валтер Гаргано и Сансоне не успяха да изведат парма напред, а домакините се добраха до победата буквално в последните секунди. Центриране от десния фланг стигна до Перея и той се възползва от него по най-добрия начин, пращайки тима си в следващата фаза.

ЛАЦИО - ПАРМА 2:1 (1:1)
1:0 Перея (25)
1:1 Биабиани (43)
2:1 Перея (90)