Нефтохимик 2010 с 8-ма победа след 3:0 над Славия

Волейболистите на Нефтохимик 2010 постигна 8-та си победа, след като надиграха вкъщи Славия с 3:0 (25:22, 30:28, 25:23) в среща от 12-ия кръг, играна тази вечер.

Тала бургазлии останаха на 4-то място във временното класиране с 21 точки след 8 победи и 4 загуби, но преди изиграването на останалите мачове от кръга утре. Славия пък е на 10-то място с 11 точки след 3 победи и 9 загуби. В 13-ия кръг Нефтохимик е гост на Ботев (Луковит), а Славия приема Пирин (Разлог). Мачовете са съответно в събота (25 януари) от 18,00 часа и в петък (24 януари) от 17,00 часа.

Домакините не стартираха по-най-добрия начин в мача, като дадоха възможност на славистите за изява. "Белите" веднага се възползваха, като в първите два гейма водеха до 20-та точка, но не успяха да удържат фронта. В решителните моменти Нефтохимик показаха самообладание, като се пребориха за спечелването на крайната точка.

Най-голям дух, обаче, те трябваше да покажат във втория гейм, в който Славия започна ударно с 4:1, а първата техническа почивка настъпи при 8:4 в полза гостите. Бургазлии успяха да изравнят при 16:16, когато се контузи диагоналът Георги Петров. Волейболистът стъпи на криво при приземяваме, като изкълчи глезен и напусна принудително терена. Поради липса на втори изявен диагонал, това доведе до прегрупиране на състава.

Въпреки рокадите Нефтохимик устискаха до край, като спечелиха гейма с 30:28, а в последствие не позволиха на славистите да направят изненада и затвориха мача с чиста победа.