Французин поизмъчи Ферер, Бердих категоричен в Мелбърн, Южни аут

Давид Ферер се пребори за място в третия кръг на Australian Open, след като днешният му съперник Адриан Манарино "увяхна" в жестоката жега. Поставеният под №3 испанец спечели със 7:6 (2), 5:7, 6:0, 6:3, въпреки че срешна сериозна съпротива от французина. Ферер използва своето най-силно оръжие - атакуваща и стабилна игра от основната линия, принуждавайки съперника си да направи цели 73 непредизвикани в мача, който продължи малко повече от три часа.

Двубоят започна доста изненадващо, след като Манарино успя да направи два ранни пробива в сервис геймовете на Ферер и да поведе с 3:0. Все пак испанецът успя да върне постепенно интригата в сета и изравни резултата за 4:4. В тайбрека Ферер бе безкомпромисен и спечели със 7:2 точки. Във втория сет Ферер на три пъти загуби подаванията си, което се оказа решаващо и Манарино спечели сета със 7:5. В третата част испанецът бе категоричен и спечели с 6:0. Видимо изтощен от 37-те градуса на "Хайсенс Арина", Манарино започна много да греши и Ферер го довърши с печеливш форхенд след маратонско разиграване от 24 удара.

"Беше изключително тежко да играем при тези условия. Опитах се да се боря, когато загубих втората част, и съм щастлив, защото в последните два сета играх добре. Сега ще се насладя на момента, а утре ще съм концентриран върху следващия ми съперник", заяви след края на мача Давид Ферер.

В трети кръг испанецът ще се изправи отново срещу французин - Жереми Шарди, който изкара три часа и половина на корта, за да победи със 7:5, 7:6 (5), 6:7 (3), 7:6 (5) Александър Долгополов от Украйна.

В същото време Томаш Бердих не срещна никакви проблеми в мача си от втория кръг на Откритото първенство на Австралия. Поставеният под №7 чех надви французина Кени дьо Шепе с 6:4, 6:1, 6:3, като двубоят се проведе при 40 градуса на сянка. Бердих запази сили след бързата победа, а в третия кръг ще се изправи срещу изненадата - №188 в света Дамир Джумур от Босна и Херцеговина. 22-годишният босненец победи във втория кръг поставения под №32 в схемата Иван Додиг след 4:6, 4:6, 6:3, 4:1 и отказване на хърватина.

Напред продължава №9 в основната схема Ришар Гаске (Франция), който се присъедини към Ферер и Бердих след победа над ветерана Николай Давиденко (Русия) със 7:6 (3), 6:4, 6:4.

От поставените отпадна №14 Михаил Южни (Русия), който загуби с 2:3 сета от Флориан Майер (Германия) - 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 3:6. Така Майер показа на всички, че победата му над Анди Мъри в Доха преди две седмици не е била случайна. В следващия кръг Майер ще играе с 20-ия поставен Йежи Янович (Полша), който издържа теста срщу испанеца Пабло Андухар - 4:6, 7:6 (3), 7:6 (5), 6:3.