Стоусър сложи край на победната серия на Цвети (видео + галерия)

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Австралия, след като загуби от представителката на домакините Саманта Стоусър с 2:6, 0:6 след 1 час и 7 минути игра. Шампионката от US Open за 2011 година сложи край на серията от 9 мача без загуба за пловдивчанката, която миналата седмица в Сидни триумфира с първа титла в кариерата си.

Срещата започна сравнително добре за Цвети, която имаше брейкпойнт още при резултат 1:1. За съжаление обаче пловдивчанката не успя да се възползва от шанса, изпрати топката в аут и Стоусър спечели подаването си. Следващият гейм бе доста тежък за първата ни ракета. Тя изоставаше с 0:40, но успя да отрази и трите точки за пробив и взе сервиса си, макар и трудно. До края на мача обаче Цвети така и не успя да спечели друг гейм. Тя допусна пробив за 2:4, а австралийката увеличи преднината си на 5:2. В следващия гейм шампионката от US Open за 2011 година лесно стигна до 3 сетбола и топката, която българката изпрати в аут, сложи край на първия сет - 2:6 за Стоусър.

От самото начало на мача Цвети играеше с болки в бедрото и за първи път поиска лекарска помощ между двата сета. Във втората част тя допусна много непредизвикани грешки и до петия гейм имаше едва 3 спечелени точки. При 5:0 за Стоусър българката сервира за оставане в мача, но изостана с 0:40. Цвети обаче показа характер и спаси и трите мачбола. След това имаше предимство и можеше да спечели подаването си за първи път във втория сет, но отново изпрати топката в аут. Последва нов мачбол за австралийката и отново дълга топка на Пиронкова, която не уцели очертанията на корта, и срещата приключи при резултат 6:2, 6:0 за 17-ата в схемата.

Саманта Стоусър направи 23 уинъра по време на мача срещу само 5 за Цвети. Българката допусна и цели 19 непредизвикани грешки, докато тези на опонентката й бяха 15. Това бе четвърта загуба за Пиронкова от четири срещи с австралийката, като пловдивчанката отново не успя да спечели нито сет.