Фулъм мачка без Бербатов (видео)

Отборът на Фулъм се класира за 4-ия кръг на ФА Къп след победа с 3:0 в преиграването срещу Норич. Димитър Бербатов изобщо не беше в групата на лондончани, но и без него футболистите на Рене Мюленстийн не оставиха никакви шансове на противника си. Головете отбелязаха Дарън Бент, Ашкан Дежага и Стийв Сидуел. Съперник на "котиджърс" в следващия кръг ще е третодивизионният Шефилд Юнайтед.

Гостите първи можеха да стигнат до гол, но Роберт Снодграс пропусна от чиста позиция. Малко по-рано Нейтън Редмънд също беше близо до откриване на резултата, но Маартен Стекеленбург парира удара му. В 16-ата минута Пайтим Касами намери Дежага, който пропусна топката, но опитният Дарън Бент не сбърка - 1:0.

Голът даде самочувствие на домакините и те изцяло контролираха мача. Млако преди почивката Александър Каканиклич центрира за Дежага и той от близко разстояние удвои. Себастианг Басонг можеше да върне интригата в 60-ата минута, но ударът му с глава беше неточен. Не след дълго Саша Рийтер асистира на Сидуел, който с глава оформи крайното 3:0.

ФУЛЪМ - НОРИЧ 3:0 (2:0)