Шарапова спечели последния за деня мач в Мелбърн

Световната номер 2 Мария Шарапова се класира за втория кръг в Мелбърн, след като победи американката Бетани Матек-Сандс с 6:3, 6:4 за 1 час и 38 минути игра. Последната за деня среща започна доста добре за рускинята, която направи два бързи пробива и поведе с 4:0. Маша обаче сама си усложни работата и в петия гейм допусна връщане на единия. Американката можеше да спечели и следващото подаване на Шарапова, но не се възползва от брейкпойнта си и впоследствие загуби първия сет с 3:6.

Половинката на Григор Димитров спечели подаването на опонентката си в третия гейм на втората част и за известно време задържа преднината си, но американката не се предаде и върна пробива, за да изравни - 4:4. Маша обаче още в следващия гейм направи нов, сервира за спечелване на срещата и затвори убедително мача.

В следващия кръг Шарапова ще се изправи срещу Карин Кнап (Италия), която по-рано днес победи Паула Ормаечеа (Аржентина) с 6:4, 6:2.