Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Скримов - Соколов 12:23! Латина - Тренто 1:3 в лудото БГ дерби на Италия (ВИДЕО)

Италианският шампион Диатек (Тренто) победи с 3:1 (25:21, 23:25, 25:22, 25:23) гейма като гост Андреоли (Латина) в среща от 12-ия кръг на италианското първенство в Серия А1.

Домакините от Латина поведоха в началото на мача с 8:5. Шампионите от Тренто бързо успяха да обърнат развоя на първата част и на свой ред поведоха с 11:9. Себастиан Соле заби два поредни блока и Тренто дръпна с 19:14. Националът Тодор Скримов записа 2 поредни аса за 21:23 и даде шанс на Латина да се бори за успех в първия гейм. Гостите обаче бързо върнаха 2 поредни точки и затвориха първата част с 25:21.

Вторият гейм започна добре за волейболистите на Тренто, които поведоха със 7:4 след блок на Доналд Съксо и блок на Емануеле Бирарели. Латина изравни при 9:9 след грешка на Филипо Ланца. Ас на Цветан Соколов даде аванс от 2 точки на Тренто при 12:10. Латина изравни при 12:12 след успешна контра атака на Тодор Скримов. Домакините поведоха с 15:13 след грешка на Соколов и блок на Даниеле Сотиле. Тодор Скримов направи преднината на Латина по-надеждна след отличен пайп за 17:14. Блокада на Саша Старович и атака през центъра на Кармело Джито увеличиха аванса на Латина до 21:17. Емануели Бирарели намали до 21:23. Латина стигна до геймбол при 24:22- Себастиан Соле намали до 23:24. Точка на втората част сложи Саша Старович, който направи 25:23 за Латина.

Тренто дръпна в третата част с 11:8 след контраатака на Соколов. Филипо Ланца направи разликата 4 точки при 12:8. Домакините успяха да запишат 4 поредни точки и изравниха при 12:12. Латина дори поведе с 14:13 след блокада на Саша Старович. Последваха 3 поредни точки за Тренто и блок на Цветан Соколов за 17:14 за Тренто. Тренто дръпна с 23:20 след контра атака на Микеле Федрици. Домакините се върнаха в гейма при 22:23 след контра атака на Старович. Единична блокада на Себастиан Соле даде успеха на Тренто в третата част с 25:22.

Латина стартира отлично 4-ия гейм, в който поведе с 6:3 след блок на Саша Старович и 8:5 на първото техническо прекъсване. Ас на Андреас Фрагос даде аванс от 5 точки на Латина при 14:9, а Кармело Джито я направи още по-голяма при 15:9 и 16:10. Ас на Цветан Соколов намали преднината на домакините до 17:14. Нов ас на Емануеле Бирарели стопи преднината на Латина до 1 точка при 18:19. Латина дръпна с 21:19 след атака на Джито. Последваха 3 поредни точки за Тренто след контра атака на  Цветан Соколов и ас на Микеле Федрици и 23:22 за гостите. Тренто спечели 4-ия гейм с 25:23 и мача с 3:1 гейма след конта атака на Цветан Соколов.

Тодор Скримов реализира 12 точки (2 аса, 43% ефективност в атака, 14% перфектно и 45% позитивно посрещане) за Латина, а Саша Старович стана най-резултатният волейболист в мача с 27 точки (2 блока, 61% ефективност в атака). Кармело Джито също записа 12 точки (2 аса, 3 блока, 60% ефективност в атака).

Цветан Соколов стана най-резултатен за победителите от Тернто с 23 точки (2 аса, 2 блока, 53% ефективност в атака), а Филипо Ланца добави още 15 точки за успеха (4 аса, 1 блока, 53% ефективност в атака, 33% перфектно и 53% позитивно посрещане. )

Тренто се изкачи на второ място във временното класиране с 25 точки, колкото има и Копра Елиор (Пиаченца). Андреоли остава последен с 8 точки.

АНДРЕОЛИ (ЛАТИНА) - ДИАТЕК ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) 1: 3 (21:25, 25:23, 22:25, 23:25)
ЛАТИНА: Адреса Фрагос 11, Кармело Джито 12, Саша Старович 27, ТОДОР СКРИМОВ 12, Петер Верхеес 6, Данииле Сотиле 1 - Салваторе Росини-либеро (Даниеле Тоили, Петер Михалович, Джейсън Де Роко)
Старши-треньор: Роберто Сантили
ТРЕНТО: Доналад Съксо1, Микеле Федрици 14, Себастиан Соле 12, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 23, Филипо Ланца 15, Емануеле Бирарели 7 - Масимо Колачи-либеро (Джакомо Синтини, Давид Сабо, Антонио Де Паола)
Старши-треньор: Роберто Серниоти.