Пиаченца без Златанов нанесе първа загуба на Мачерата с 3:2 и 20:18 в тайбрека (видео)

Вицешампионите на Италия от Копра Елиор (Пиаченца) нанесе първа загуба на лидера в Серия А1 Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:2 (25:21, 25:22, 19:25, 16:25, 20:18) пред около 4000 зрители в "Пала Банка" в дербито на 11-ия кръг. Българинът с италиански паспорт и капитан на Пиаченца Христо Златанов не влезе в игра.

Двубоят се разви инфарктно и продължи точно 2,01 часа. Домакините от Пиаченца поведоха с 2:0 гейма, но Мачерата изравни до 2:2 гейма. В тайбрека звездния тим на Мачерата поведе с 10:8 и 12:9, но в крайна сметка домакините изтръгнаха успеха с 20:18. след ас на Лука Ветори.

Ветори заби 18 точки (3 аса, 37% ефективност в атака), а Денис Калиберда също се отчете с 18 точки. Робертланди Симон добави още 14 точки (2 аса, 3 блока, 69% ефективност в атака).

За Мачерата звездата Иван Зайцев заби 24 точки (4 аса, 2 блока, 43% ефективност в атака), а Бартош Курек добави още 19 точки.

Въпреки загубата Мачерата остана на върха в Серия А1 с актив от 30 точки. Пиаченца е втори с 25 точки.

КОПРА ЕЛИОР (ПИАЧЕНЦА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (МАЧЕРАТА) 3:2 (25:21, 25:22, 19:25, 16:25, 20:18)

ПИАЧЕНЦА: Самуеле Папи 9, Алесандро Фей 8, Денис Калиберда 18, Робертланди Симон 14, Лука Ветори 18, Лучано Де Чеко 3 - Давиде Мара-либеро (Кевин Льо Ру 1, Паоло Партенио, Лука Тенкати 1)
Старши-треньор: Лука Монти
МАЧЕРАТА: Иван Зайцев 24, Драган Станкович 9, Иржи Ковар 13, Бартош Курек 19, Микеле Баранович 3, Марко Подрасчанин 10 - Юбер Ено-либеро (Симоне Пароди, Матео Мартинов 1)
Старши-треньор: Алберто Джулиани.