Бруно Резенде "взриви" 3500 зрители в "Пала Панини" и донесе успех на Модена

Пред 3500 ентусиазирани фенове в "Пала Панини" повторен дебют за Каза (Модена) направи разпределителят на бразилския национален отбор Бруно Резенде. Бруниньо бе титуляр при победата над Бре Ланути (Кунео) с 3:1 (25:22, 21:25, 27:25, 25:18) в мач от 11-ия кръг на италианската Серия А1.

Синът на Бернардо Резенде направи отличен мач и записа и 3 точки (1 блок). Бруно показа добър синхрон с поляка Збигнев Бартман, който заби 28 точки (2 блока, 57% ефективност в атака). Белгиецът Сам Деруу добави 18 точки (1 ас, 1 блок, 67% ефективност в атака).

Френският диагонал Антонен Рузие направи 20 точки (2 аса, 49% ефективност в атака) за Кунео, а Олег Антонов добави още 18 точки.

Така Каза (Модена) завърши на 6-то място първия полусезон и на четвъртфинал за Купата на Италия ще гостуват на шампионите от Тренто. При предишния престой на Бруно в Модена през 2011 именно Трентино елиминира Каза от Купата на Италия, но на полуфинал. Бре Ланути (Кунео) пък остана на 8-а позиция и ще има тежката задача да играе с лидера Лубе (Мачерата) на четвъртфинал.