България се класира за Мондиал 2014! (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България се класираха за участие на световното първенство за мъже в Полша 2014, след като спечелиха нужния един гейм в последния си мач срещу домакините от Чехия на квалификацията в Опава. Възпитаниците на Камило Плачи допуснаха загуба с 2:3 (25:22, 18:25, 22:25, 25:18, 12:15) пред около 4000 зрители в Спорната зала.

Още след като спечелиха първата част и се класираха за Мондиал 2014 Камали Плачи даде почивка на Цветан Соколов и го замени с Данаил Милушев. Капитанът Тодор Алексиев въобще не се появи на игрището от началото на двубоя.

България поведе с 4:3 в началото на мача след атака в аут на Давид Конечни. Блокада на Виктор Йосифов и 5:3. Последва ас на Николай Николов 6:3. Атака на Цветан Соколов по правата доведе до 7:5. България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване, след сервис в аут на Владимир Соботка. Чехия успя да поведе с 10:9, но Георги Братоев възстанови равенството при 10:10. Ас на Давид Конечни даде аванс от 2 точки на Чехия при 13:11. Камило Плачи взе прекъсване за България. България изравни при 13:13 след блок на Виктор Йосифов. Нова блокада на Цветан Соколов и Виктор Йосифов и националите поведоха с 14:13. Атака на Цветан Соколов даде преднина на България от 1 точки при второто техническо прекъсване 16:15. Валентин Братоев заби ас, а България поведе с 18:15. Зденек Шмейкал взе прекъсване за Чехия. Виктор Йосифов атакува през центъра за 19:17. Мощен сервис на Виктор Йосифов доведе до атака в аут на Давид Конечни 20:17. Остра атака на Николай Николов през центъра - 21:17. България поведе с 22:19 след бъркана топка на чехите. Цветан Соколов отигра трудна топка между двойна блокада на съперника за 23:20. Валентин Братоев и Николай Николов спряха с двоен блок атака на Давид Конечни за геймбол при 24:20. Чехия върна 2 точки, а Камило Плачи взе прекъсване за България. Грешен сервис на Чехия даде успеха на България в първата част с 25:22.

Камило Плачи пусна в игра Данаил Милушев на мястото на Цветан Соколов в началото на втората част. Чехия поведе със 7:2 в началото на втория гейм. Отлична комбинация през центъра Георги Братоев - Николай Николов 3:7. Атака в аут на Давид Конечни и 4:7. Владимир Соботка атакува през центъра за 8:4 за Чехия при първото техническо прекъсване. Сервис в аут на Валентин Братоев направи 6:10. Чехия дръпна с 5 точки при 12:7 след грешка на българските волейболисти. Тодор Скримов атакува по правата от зона 4 и намали до 8:13. Единична блокада на Николай Николов срещу Давид Конечни - 9:13. Атака през центъра на Николай Николов за 10:14. България намали до 11:14 след грешка на чехите. Зденек Шмейкал взе прекъсване. Давид Конечни би сервис в аут - 12:15. Николай Николов би сервис в мрежата и Чехия поведе с 16:12 при второто техническо прекъсване. Владимир Соботка атакува през центъра за 18:12. Камило Плачи взе прекъсване за България. Валентин Братоев отигра технично за 13:18. Блокаут на Валентин Братоев - 14:19. Дани Милушев атакува силно от зона 2 за 15:19. Ян Щокър смени Давид Конечни.  Блок на Виктор Йосифов доведе до 16:19. Зденек Шмейкал взе прекъсване за Чехия. Чехия дръпна с 21:16 след лошо отиграване на Тодор Скримов от тежка ситуация. Атака в аут на Николай Николов и 17:23. Дани Милушев намали до 18:24 с технично пусната топка. Чехия спечели втората част с 25:18.

България поведе с 3:1 в началото на третата част. Ян Щокър успя да изравни при 6:6. Атака на Ян Щокър в антената и 7:6 за България. България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване след сервис в мрежата на Ондрей Худичек. България поведе с 10:7 след добри начални удари на Теодор Тодоров. Зденек Шмейкал взе първо прекъснаве за Чехия в гейма. Страхотна блокада на Валентин Братоев срещу атака на Ян Щокър 11:7. При 10:12 Камило Плачи взе прекъсване, след като малко преди това Георги Братоев получи жълт картон за оспорване на съдийско решение. Ян Щокър намали разликата само до 1 точка при 11:12. Нова атака на Щокър по правата от зона 2 - 12:12. Сервис на Щокър в аут и 13:12. Ян Щокър изравни при 14:14 с атака покрай троен блок. Дани Милушев атакува мощно по правата за 15:14. Ян Шокър хвана на блок Дани Милушев и Чехия поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Чехия поведи с 18:15, а Камило Плачи взе прекъсване. Теодор Тодоров намали до 17:18. България изравни при 18:18 след нов отличен флот-сервис на Теодор Тодоров. Виктор Йосифов изравни след атака през центъра за 19:19. Валентин Братоев отигра трудна топка за 20:20. Владимир Соботка даде аванс от 2 точки за 22:20. Тодор Скримов намали до 21:22. Сервис в аут на Виктор Йосифов 21:23. Чехия стигна до геймбол, след като бе отсъдено неправилно нареждане. Атака в аут на Теодор Тодоров даде гейма на Чехия с 25:22.

България поведе с 5:3 в началото на 4-ата част след ас на Валентин Братоев. Тодор Скримов изравни за 6:6.  България поведе със 7:6 след грешка на чехите. Отлична атака по правата от зона 4 на Тодор Скримов и България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Ас на Тодор Скримов - 10:9. Валентин Братоев атакува по правата от зона 4 за 11:10. Страхотна комбинация Георги Братоев - Виктор Йосифов и 12:11. България поведе с 15:13 след престъпване на Ондрей Худичек. Чехия получи червен картон за Ондрей Худичек в мача, което донесе още една точка за България и 16:13 при второто техническо прекъсване. Тройна българска блокада донесе 18:16. Последва ас на Тодор Скримов и 19:16. Валентин Братоев атакува мощно в 3-ия метър 20:16. Нов ас на Тодор Скримов и 21:16. Теодор Тодоров атакува през центъра за 22:16. Блестяща атака на Теодор Тодоров през центъра и 23:17. Виктор Йосифов отигра технично и националите стигнаха до геймбол при 24:17. Блокаут на Валентин Братоев донесе 25:18.

Теодор Тодоров заби единичен блок за 1:1 в началото на тайбрека. Ас на Теодор Тодоров и 2:1. Валентин Братоев атакува по диагонала от зона 4 за 3:1. Виктор Йосифов отигра технично през центъра за 4:2. Чехия изравни при 4:4 след мрежа на Георги Братоев. Двойна блокада спря атака на Валентин Братоев - 4:5. Камило Плачи взе прекъсване за България. Худичек би сервис в аут - 5:5. Радек Мах атакува през центъра и 7:5 за Чехия. Милушев намали до 6:7. Чехия поведе с 8:6, след като бе отсъдена бъркана топка на Теодор Тодоров.Чехия дръпна с 10:7, след като Теодор Тодоров влезе в полето на Чехия. Камило Плачи взе второто си прекъсване за България в тайбрека. Ян Щокър игра с блокадата за 11:7. Технично отиграване на Дани Милушев за 8:11. Атака в аут на Яно Щокър след бомбен сервис на Тодор Скримов - 9:11. Зденек Шмейкал взе прекъсване за Чехия. Бомбен сервис на Тодор Скримов и блокада на Теодор Тодоров 10:11. Дани Милушев намали до 11:12. България изравни при 12:12 след флот-сервис на Теодор Тодоров и атака в аут на Владимир Соботка. Чехия стигна до мачбол при 14:12 след бомбен сервис на Щокър и атака на Худичек. Валентин Братоев атакува в аут и Чехия спечели 5-ата част с 15:12 и мача с 3:2 гейма.

ЧЕХИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:2 (22:25, 25:18, 25:22, 18:25, 15:12)

ЧЕХИЯ: Радек Мах 9, Владимир Соботка 9, Петър Михалек 12, Ондрей Худичек 5, Ондрей Була 1, Давид Конечни 8 - Мартин Кристоф-либеро (Ян Щокър 14, Адам Бартош)
Старши-треньор: Зденек Шмейкал

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 1, Цветан Соколов 6, Валентин Братоев 13, Тодор Скримов 11, Виктор Йосифов 10, Николай Николов 4 - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев, Данаил Милушев 13, Теодор Тодоров 4)
Старши-треньор: Камило Плачи.

СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача ЧЕХИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:2 - ТУК!!!