Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Тонев с 60 минути, Вила отпада от третодивизионния Шефийлд Юнайтед

Българският национал Александър Тонев се появи като титуляр в последния момент за своя Астън Вила и остана на терена 60 минути, а неговият тим допусна лошо поражение от третодивизионния Шефийлд Юнайтед с 1:2 на своя "Вила парк". Тонев не бе записан в титулярния състав от мениджъра си Пол Ламбърт, но в последния момент започна като титуляр, след като Нейтън Бейкър получи контузия на загрявката и отпадна от групата за мача. В крайна сметка младият халф се появи на терена и се запомни с няколко от фирмените си удари, които обаче минаха встрани от вратата. След час игра мениджърът Ламбърт реши да смени Тонев с Никлас Хелениус. И това обаче не донесе успех на "виланите", които отпаднаха от най-стария клубен футболен турнир още в третия кръг.

Джейми Мърфи откри резултата за "остриетата", след като негов далечен удар се отклони в тялото на защитник на Астън Вила и изненада Джед Стиър. До края на полувремето домакините натикаха съперника си, но удари на Тонев, Кристиан Бентеке и Фабиан Делф не намериха очертанията на вратата.

След почивката домакините все пак успяха да изравнят чрез сменилия Тонев Никлас Хелениус. Датчанинът също се разписа след рикошет в тялото на защитник на гостите. Само минути по-късно обаче третодивизионният тим отново излезе напред в резултата, което в крайна сметка им донесе и крайната победа. Райън Флин изненада защитата на Астън Вила, преодоля Киърън Кларк и с мощен удар препарира за втори път Стиър за крайното 1:2.

Така след коментарите на Пол Ламбърт, че турнирът за Купата на Англия "е излишен" за бирмингамци, които разочароваха феновете на клуба, в крайна сметка възпитаниците на бившия мениджър на Селтик очевидно се бяха вслушали в думите му и отпаднаха от надпреварата срещу далеч по-непретенциозен съперник.

АСТЪН ВИЛА - ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 - Мърфи (20)
1:1 - Хелениус (75)
1:2 - Флин (81)