Без Тонев Астън Вила прекъсна "черната" серия (видео)

Отборът на Астън Вила най-накрая стигна до победа след пет поредни мача без успех във Висшата лига, в които тимът на Пол Ламбърт бе взел само една точка. В отсъствието на българския национал Александър Тонев, който остана на резервната скамейка за бирмингамци и така и не се появи в игра, Астън Вила надигра с минималното 1:0 последния в класирането Съндърланд и по този начин задълбочи кризата в състава на Густаво Пойет. Победата изравни "виланите" с десетия в класирането Хъл Сити, като двата тима имат по 23 точки в актива си. "Черните котки" пък се отдалечават от спасителните места след поредната си загуба в елита.

Единственото попадение в мача отбеляза Габриел Агбонлахор още в 15-ата минута на мача. Тогава бившият английски национал се възползва от грешка на Лий Катърмол при изнасянето на топката, за да преодолее Вито Маноне и да прати топката в мрежата му. Италианският страж трябваше да спасява опасен удар и на Леандро Бакуна, за да задържи своя тим в мача, а Фил Бардсли изчисти шут на Кристиан Бентеке от голлинията.

Домакините пък отново не показаха почти нищо в предни позиции и макар да имаха териториално предимство през целия мач, не затрудниха особено Брад Гузан. Емануеле Джакерини, Джи Дон-Вон и Стивън Флетчър стреляха встрани от вратата, но за 90 минути домакините предизвикаха едва едно спасяване от страна на вратаря на Астън Вила.