Младок спаси Реал Мадрид на "Местайя" (видео)

Отборът на Реал Мадрид спечели драматично с 3:2 гостуването си на Валенсия в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. Младият нападател на столичани Хесе Родригес донесе успеха с попадение в 82-ата минута. Преди това Анхел ди Мария (28) и Кристиано Роналдо (40) на два пъти изведоха гостите напред. За "бланкинегрос" се разписаха Пабло Пиати (34) и Жереми Матийо (62). Победата отново върна изоставането на Мадрид от пет точки от лидерите Барселона и Атлетико.

Карло Анчелоти заложи на лесно предвидим състав, като Анхел ди Мария очаквано замени Гарет Бейл на десния фланг. "Бялата" атака традиционно беше поведена от Карим Бензема. Начо Фернандес беше партньор на Серхио Рамос в центъра на защитата. Временният наставник на "прилепите" Нико Естевес също подреди 4-2-3-1. На върха на "бяло-черното" нападение застана Жонас Гонсалвеш.

Първата половина на полувремето беше бедна на голови положения. Гостите от "Сантиаго Бернабеу" установиха териториално надмощие, но им липсваше острота в атака. В 18-ата минута беше отправен първият опасен шут. "Белите" отнеха топката и Кристиано Роналдо стреля в аут. В 20-ата пред CR7 се откри първа много добра възможност. Португалецът получи в наказателното поле, но когато намери пространство за стрелба, предпочете нов финт и Виктор Руис застана на пътя на топката.

В 28-ата Анхел ди Мария реализира превъзходно попадение с първия точен удар във вратата на Висенте Гуаита. Аржентинецът получи на дясното крило, влезе в наказателното поле и с прецизен вътрешен фалц по диагонала не остави шансове на стража. В 34-ата "Местайя" се зарадва на изравнителен гол. Левият бек Хуан Бернат центрира и високият едва 163 сантиметра Пабло Пиати вкара с глава. Серхио Рамос закъсня и посегна с крак.

В 36-ата отново Бернат се включи в атака, но този път предпочете шут и беше доста неточен. Две минути по-късно Ди Мария опита нещо много красиво: отправи прехвърлящ удар от 25 метра, но Гуаита внимаваше. В 40-ата Кристиано Роналдо вкара дежурния си гол с глава, но повторенията показаха, че има засада. Ди Мария центрира от фаул и "седмицата" заби топката в земя и после в мрежата - 1:2. В 42-ата Жонас Гонсалвеш се обърна с Начо Фернандес на гърба си и стреля отсечено към далечната греда, като броени сантиметри го разделиха от целта.

В 53-ата Пиати центрира отляво, Софиан Фегули се вклини остро, но малко не му стигна да засече на втората греда. В 56-ата "белите", облечени в сини екипи, разиграха с по едно докосване и Бензема стреля без подготовка от 17 метра - много близо до гредата. В 62-ата "лос че" съумяха да изравнят. Жереми Матийо се отскубна от Рамос при корнер и с глава разстреля Диего Лопес - 2:2.

Попадението даде криле на "прилепите" и те заиграха по-агресивно в атака. В 66-ата Жоао Перейра стреля извън наказателното поле, Лопес изпусна топката, но я улови току пред Жонас. В 74-ата резервата Серхио Каналес стреля по земя от 22 метра, но вратарят на "лос меренгес" се разтегна. В 77-ата Жонас получи в наказателното поле, но предпочете шут пред пас и сбърка.

В края на мача Анчелоти реши да освежи атаката с включването на Хесе и Даниел Карвахал по крилото. В 82-ата Лука Модрич намери Хесе в наказателното и младият нападател порази близкия ъгъл с нисък удар с втория си гол в Примера. Определено за попадението носи вина и вратарят Гуаита, който не се намеси подобаващо. В 90-ата Валенсия поиска дузпа при съмнително положение за игра с ръка на Чаби Алонсо.

Предстои коледно-новогодишна пауза в испанския футбол. След нея Реал Мадрид подновява борбата като трети в класирането. Кристиано Роналдо пък изостава с един гол зад Диего Коща в битката за "Пичичи".

Снимки: Getty Images/Guliver