Грозни сцени при победата на Брауншвайг над Хофе (видео)

Айнтрахт (Брауншвайг) записа едва третата си победа от началото на сезона в Бунделсигата, след като надигра Хофенхайм с 1:0 у дома. Торстен Йорл реализира единствения гол от дузпа в 29-ата минута. Мачът от 17-ия кръг обаче ще се запомни с редицата грешни отсъждания на съдиите и с изключително грубото нарушение срещу нападателя на гостите Свен Шиплок в началото на второто полувреме. Извърши го Марк Пфитцнер, който обаче се размина само с жълт картон. Инцидентът породи напрежение между футболистите на двата тима, които скочиха да се бият. Шиплок пък така и не успя да се възстанови и беше заменен принудително.

Иначе реферите ощетиха и двата тима. В 14-ата минута Йорл вкара гол за Айнтрахт, но той беше отменен заради засада. Повторенията обаче показаха, че такава няма. Малко след попадението за 1:0 съдията Гуидо Винкман подмина явно нарушение в наказателното поле на домакините.

В 23-ата минута Сеяд Саилихович от Хофе удари и греда. Осем минути преди края Тимо Пертел от състава на Брауншвайг беше изгонен за втори жълт картон, но гостите не съумяха да се възползват от численото си превъзходство.