Атлетико изтръгна победа в последната секунда (видео)

Носителят на Купата на краля Атлетико Мадрид се класира за 1/8-финалите на турнира след втора победа срещу третодивизионния Сант Андреу. Преди седмица "дюшекчиите" бяха разгромили съперника си с 4:0 като гост, но срещата "Висенте Калдерон" се оказа много по-трудна за тях и успехът с 2:1 дойде едва в добавеното време. Победният гол за тима на Диего Симеоне отбеляза защитникът Тоби Алдервейрелд. Преди това гостите изненадващо поведоха с попадение на Алберто Родригес Кароса преди почивката, а младокът Ектор Ернандес изравни за Атлетико в 79-ата минута. През първото полувреме домакините пропуснаха и дузпа чрез Адриан Лопес.

Заради натоварената програма и резултата от първия мач Симеоне реши да заложи на експериментален състав и в стартовата единайсеторка на Атлетико не се появи нито един от обичайните титуляри. На вратата застана ветеранът Даниел Арансубия, а атаката се водеше от Лео Баптищао. След четвърт час игра обаче Кароса вкара гол за Сант Андреу и той се оказа единствен почти до края на мача. В 29-ата минута Адриан стреля неточно от бялата точка, а малко по-късно голямата надежда на Атлетико Оливер Торес уцели гредата.

През втората част домакините направиха доста пропуски и бяха на път да допуснат първа загуба на своя стадион от началото на сезона. Симеоне взе мерки и пусна в игра капитана Габи Фернандес, което веднага даде положителен ефект. В 79-ата минута младият нападател Ектор Ернадес изравни след пас на Адриан. Ернандес се бе появил на терена само две минути по-рано. Отново той стреля опасно с глава веднага след гола, но този път топката излезе в аут. В допълнителното време Габи центрира от корнер и Алдервейрелд с глава донесе победата на Атлетико.

Следващият мач на "рохибланкос" е домакинство на Леванте в неделя в 17-ия кръг на Ла Лига.