Атлетико лепна четворка на каталунци (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид започна с категорична победа защитата си на Купата на краля след 4:0 като гост на третодивизионния Сант Андреу в първи мач от 1/16-финалите. Арда Туран се отличи с два гола (21 и 56), а по едно попадение добавиха Раул Гарсия (13) и Давид Вийя (84). Двубоят се игра на изкуствена трева в Барселона и беше спечелен с лекота от "дюшекчиите".

Голямата звезда Диего Коща остана на пейката и Диего Симеоне заложи на 4-1-4-1 с Адриан Лопес на върха на нападението. В 13-ата минута Филипе Луиш центрира и Раул Гарсия насочи в мрежата. В 21-ата Арда Туран удвои след страхотен пас на Коке към Манкийо, а турчинът само трябваше да добута топката зад голлинията.

В 56-ата Арда остана сам на дузпата и реализира второто си попадения в срещата. В 71-ата в игра се появи Диего Коща и само секунди по-късно беше на косъм от гол след добра комбинация с Адриан и Арда. В 84-ата друга резерва Давид Вийя оформи крайния резултат с четвъртия гол в двубоя. Каталунците създадоха няколко добри положения, но като цяло очаквано се предадоха лесно.

Снимка: Getty Images/Guliver