Мечтан коледен подарък за Байерн (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) направи чудесен коледен подарък на Байерн (Мюнхен), побеждавайки Байер (Леверкузен) с 1:0 като гост в последния мач от 16-ия кръг в Бундеслигата. Така баварците запазват аванса си от 7 точки пред "аспирините", станал факт след успеха на шампионите с 3:1 над Хамбургер ШФ в събота. Марко Рус реализира единствения гол в 61-ата минута, в последните секунди Хоселу пропусна дузпа за Айнтрахт.

Загубата е трета за Байер от началото на сезона и първа на собствен терен. След седмица тимът на Сами Хюпия може да съкрати до 4 точки зимната преднина на мюнхенския колос, ако спечели при визитата си на Вердер (Бремен). Байерн няма да играе сега последния си есенен мач, тъй като замина за Мароко за участието си на Световното клубно първенство.

Преди дни и Леверкузен, и Айнтрахт имаха поводи за радост, тъй като успяха да излязат от групите си съответно в Шампионската лига и Лига Европа. Домакините днес обаче като че ли подцениха съперника, който не се представя на ниво в Бундеслигата. Щефан Кийслинг, Хюн-Мин Сон и останалите в черни екипи бяха доста пасивни и това беше решаващо.

През първото полувреме франкфуртци пропуснаха да поведат, след като Ян Розентал стреля в гредата. Байер "проспа" срещата до попадението на Рус в 61-ата минута. Едва след това домакините натиснаха и създадоха доста възможности. Йомер Топрак обаче на два пъти не уцели вратата, а освен това неточен мерник показаха Сон, Кийслинг и Гонсало Кастро.

В продължението резервата Марвин Бакалорц първо пропусна от няколко метра, но секунди след това спечели дузпа за гостите. От бялата точка обаче Хоселу не успя да преодолее Бернд Лено. Веднага след това реферът Волфганг Щарк наду свирката за последен път.

Преди днешния триумф Айнтрахт нямаше победа от 10 мача насам. Сега тимът успя да се изтласка на 3 точки от изпадащите.