Славия спечели битката за оцеляване - акулите на Херо ще зимуват при изпадащите (галерия)

Славия надигра с 2:0 Черноморец и по този начин взе важни три точки от пряк конкурент за оцеляване в "А" група. Чавдар Янков изведе белите напред в средата на първата част, а точка на спора сложи Венелин Филипов, който си вкара автогол в 62-та минута.

Срещата започна с превъзходство на гостите от Бургас, които в началото създадоха две добри възможности за гол. Още в 3-та минута Баламанджи бе изведен на удобна позиция, но се засуети и Велков блокира неговия шут. Малко по-късно Баламанджи подаде към Манзоро, но изстрелът на втория бе блокиран. Топката се върна към Баламанджи, който стреля, но Георги Петков спаси.

Постепенно домакините заиграха по-добре и в 23-та минута откриха резултата. Това стори Чавдар Янков, който реализира след пас на Георги Пашов.

Минута по-късно Курдов бе близо да вкара втори гол за Славия след центриране на Галин Иванов и удар с глава, но Ник Дашев успя да спаси.

В 31-та минута стражът на акулите за втори път спаси своя отбор от ново попадение. Иванов подаде към Курдов, който стреля от пет метра, но Дашев демонстрира добър рефлекс и пак не позволи на белия централен нападател да се разпише.

Втората част започна като първата - с по-настъпателна игра на гостите, които обаче не успяха да се възползват от създадените няколко добри ситуации пред противниковата врата. Първо Гамаков стреля слабо, а след това малко не достигна на Баламнджи и Балтанов да стрелят от опасна позиция след центриране на Крум Стоянов.

Така се стигна до 62-та минута, в която Славия поведе с 2:0. Радослав Димитров центрира, а Венелин Филипов в опита си да изчисти топката, я изпрати в собствената си врата.

В 85-та минута Черноморец можеше да се върне в мача. Баламанджи нахлу в наказателното поле на домакините и стреля силно, но Георги Петков спаси. Топката се върна във футболиста на акулите, който след повторен шут нацели напречната греда, а при добавката резервата Маркиньо стреля слабо с глава и не успя да реализира.

С тази победа Славия взе сериозна преднина пред Черноморец в борбата за оцеляване. Белите вече имат 27 точки, а отборът на Херо остана с шест по-малко и се закотви в зоната на изпадащите тимове.