Гранада ликува на "Вайекас"

Отборът на Гранада надви с 2:0 Райо Валекано в мач от 16-ия кръг на Ла Лига, игран на "Вайекас". Точни за южняците бяха Фран Рико (35) и Рики (89). С победата тимът на Лукас Алкарас вече е десети.

Гостите от Южна Испания бяха много по-добри през първото полувреме. Рубен Мартинес направи няколко спасявания, но беше безсилен в 35-ата минута. Тогава Фран Рико опита центриране, но никой не игра с топката и тя влетя директно в мрежата - 0:1. В 42-ата левият бек на мадридчани Начо Мартинес получи втори жълт картон за симулация, след като поиска дузпа.

Роберто Фернандес на два пъти запази резултата в началото на втората част. В 60-ата Хоакин Ларивей не успя да вкара на два пъти. В 76-ата Иван Санчес - Рики пропусна на празна врата след чудесна контраатака на андалусците. В 89-ата Рики затвърди успеха с втори гол след показва контра, дирижирана от Ясин Брахими.

Снимка: Getty Images/Guliver