Учиков заби 24 точки и нанесе първа загуба на Братоев в Русия (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС)

Николай Учиков и неговите съотборници от Тюмен нанесоха първа загуба на украинския Локомотив (Харков) в мач, в който играе Георги Братоев в руската Суперлига В мач от 6-ия кръг гостуващият тим от Тюмен стигна до трудна победа с 3:2 (25:19, 19:25, 25:21, 22:25, 15:11) в Харков.

Българският диагонал Николай Учиков изигра почти перфектен мач и заедно с бразилецът Лима Мартинс Иднер - Иди имаха основен принос за втория успех на Тюмен от началото на сезона.

Георги Братоев игра в първия и 5-ия гейм, а във третия и 4-ия влизаше като резерва и имаше добри изяви за Локомотив (Харков), който допусна трети неуспех от началото на сезона.

Гостите от Тюмен на два пъти повеждаха в резултата при 1:0 и 2:1 гейма, но домакините от Харков съумяха да изравнят резултата до 2:2 гейма.
Тайбрекът започна отлично за Георги Братоев и съотборниците му, които поведоха с 3:0 след силен начален удар на Леван Каландадзе. Благодарение на Николай Учиков гостите от Тюмен заличиха пасива и на свой ред поведоха с 6:5.  На своя ред гостите допуснаха няколко груби грешки и Локомотив поведе с 9:7. Въпреки това Учиков и компания проявиха характер и изравниха при 9:9 и 10:10 благодарение на българския диагонал. Решаващ за двубоя се оказа единичният блок, който Андрей Егорчев заби за гостите, за да стане резултата 11:10 в тяхна полза. Тюмен стигна до мачбол след ас на Иди, а малко по-късно Николай Учиков и съотборниците му спечелиха 5-ата част с 15:11 и мача с 3:2 гейма.

ЛОКОМОТИВ (ХАРКОВ) - ТЮМЕН 2:3 (19:25, 25:19, 21:25, 25:22, 11:15)

ХАРКОВ: Леван Каландадзе 18, ГЕОРГИ БРАТОЕВ, Сергей Капелус 6, Дмитрий Теременко 8, Николай Рудницкий 15, Ян Ерещченко 11 - Денис Фомин-либеро (Евгений Капаев, Владимир Татаринцев, Владимир Ковалчук 3, Константин Рябуха, Йрий Томин 10)
Старши-треньор: Юрий Филипов
ТЮМЕН: Дмитрий Дубовский 17, Сергей Хорошев 10, НИКОЛАЙ УЧИКОВ 25 (1 ас, 2 блока, 50% ефективност в атака), Максим Шпилев 3, Константин Лесик 6, Андрей Егорчев 3 - Александър Самохин-либеро (Юрий Зинко, Олег Крикун 2, Лима Мартинс Иднер - Иди 12)
Старши-треньор: Юрий Короткевич.