Страхотен Георги Братоев изведе Локо (Харков) до престижен успех над Фенербахче с 3:2 (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС)

Разпределителят на националния отбор на България изигра страхотен мач за своя украински тим Локомотив (Харков) при трудната, но престижна победа над турския гранд Фенербахче Грундег (Истанбул) с 3:2 (25:16, 18:25, 17:25, 25:22, 15:6) в първа среща от 1/16-финалите на евротурнира "Чалъндж къп".

Братоев започна като титуляр за Локомотив и остана на игрището през всичките 5 гейма, като имаше отлични изяви и огромен принос за успеха над Фенербахче, който игра без голямата си звезда Иван Милкович, който дори не пристигна в Харков, защото боледува от пневмония.

Локомотив спечели убадитлено първата част с 25:16, но после загуби следващите две с 18:25, и 17:25. В четвъртия гейм Фенербахче отново поведе убедително с 12:9 благодарение на силния начален удар и отлична атака на кубинецът Лионел Маршал. Волейболистите от тима на Харков успяха да изравнят след силна игра на сервис и атака на Ян Ерещченко и Николай Рудницкий при 12:12 и дори поведоха в резултата. Локомотив затвори не много лесно 4-ия гейм с 25:22 и се стигна до тайбрек.

Още от самото начало Локомотив поведе с няколко точки. При 8:6 за домакините Георги Братоев застана на изпълнението на начален удар. Братоев направи ас за 10:6 с много технично изпълнен флот сревис. Добрият начален удар на българският национал продължи до края на мача и Локомотив затвори тайбрека с категоричното 15:6 след сервис на Братоев и атака на Юрий Томин. Така Локомотив (Харков) спечели двубоя с 3:2 гейма.

Така Георги Братоев помогна на своите съотборници да спечелят и 3-ти мача, в които е играл от неговото пристигане в отбора. Преди това Братоев и съотборниците му победиха Динамо (Москва) с 3:2 и Ярославич (Ярославъл) с 3:1 в мачове от руската Суперлига, които се играха в Харков.

Срещата-реванш е на 19 декември от 18,00 часа в Истанбул (Турция). За да продължат напред Георги Братоев и съотборниците му трябва отново да победят възпитаниците на Даниел Кастелани. Ако Фенербахче победи с 3:0 или 3:1, то турският клуб ще продължи напред.

Ако Маршал, Фонтелес и компания бият с 3:2 в Истанбул ще се играе "Златен гейм" и който го спечели ще продължи напред.

Най-полезен за Локомотив стана Ян Ерещенко с 19 точки, а Леван Каландадзе и Юрий Томин добавиха по 11 точки за успеха. За тима на Фенербахче Метин Той заби 22 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.