Пелегрини се извини за объркването срещу Байерн

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини се извини и обясни объркването в щаба на "гражданите" по време на двубоя срещу Байерн (Мюнхен). Английският тима стигна до запомнящ се обрат с 3:2 срещу европейския шампион на "Алианц Арена". Сити бе на крачка от това дори да измести баварците от първото място в групата и да си осигури по-благоприятен жребий за следваща фаза, в случай  че тимът бе отбелязал още един гол. След мача стана ясно, че в щаба на гостите са допуснали нелепа грешка в сметките, мислейки  че отборът излиза на първо място при победа с три гола разлика.

"Това не трябваше да се случи, но всичко е лесно обяснимо. Преди началото на мача знаех, че трябва да спечелим с 3:0, след като ни победиха с 3:1 на "Етихад" през октомври. Когато вкараха първия гол, си помислих, че 3:1 няма да ни бъде достатъчно, тъй като те имат по-добра голова разлика. Мислех, че трябва да победим с 4:1. Когато вкараха втори гол, спрях да мисля какво може да се случи, ако ние вкараме четири гола. Това бе моя грешка, защото няма много отбори, които да могат да вкарат четири гола на Байерн.

Осъзнавам напълно грешката си, но не мисля, че тя имаше последствия върху представянето ни, защото и така ние се опитвахме да вкараме четвърти гол. Не успяхме, но си спомнете, че вкарах Негредо на мястото на Давид Силва. Не Компани или Боята, а Негредо. Така че ние продължихме да играем с двама нападатели, опитвайки се да вкараме нов гол. В последните шест-седем минути Байерн владееше топката в 80% от времето и затова се опитахме с Джак Родуел да запазим топката, за да атакуваме отново, не да се браним.

Извинявам се от мое име и от името на тима, че не успяхме да вкараме четвърти гол. Не се притеснявам от това срещу кого ще се паднем на 1/8-финалите. Не мисля, че някои отбори са по-слаби от други. Това са 16-те най-силни отбора, така че няма разлика за нас. Вярвам, че самочувствието, което получи тимът след тази победа, е много по-важно от това да завършим на първо място в групата", заяви Пелегрини.