Ман Сити обърна непобедимия Байерн от 0:2 и сложи край на историческата серия на баварците (видео)

Манчестър Сити успя да навакса изоставане от два гола на "Алианц Арена" и да стигне до успех с 3:2 над актуалния европейски шампион Байерн (Мюнхен). Това сложи край на историческата серия на баварците от 10 поредни победи в турнира и пет такива в Група D. Селекцията на Джосеп Гуардиола поведе с два гола до 12-ата минута след попадения на Томас Мюлер (5') и Марио Гьотце (12'). След това начало всички фенове на тима очакваха нов разгром, но Манчестър Сити успя да стигне до пълен обрат благодарение на Давид Силва (28'), Александър Коларов (59'-дузпа) и Джеймс Милнър (62'). Бейерн изигра доста слабо второ полувреме, а Мануел Нойер дори спаси отбора от загуба с 2:4, която щеше да коства първото място на баварците в групата.

Гуардиола заложи на изключително силен състав, в който любопитното бе, че Филип Лаам започна като десен бек, а Тиаго Алкантара бе опорен халф. На върха на атаката стартира Марио Манджукич, докато Марио Гьотце действаше зад него.

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини бе направил цели седем промени в своя състав в сравнение с тези, които започнаха през уикенда - при равенството със Саутхамптън. Джо Харт, Майка Ричардс, Джолиън Лескът, Хави Гарсия, Давид Силва, Хесус Навас и Един Джеко започнаха като титуляри за "гражданите".

Още в петата минута домакините поведоха, след като Данте изведе по перфектен начин Томас Мюлер, който овладя на гърди и не остави шанс на Харт с удара си - 1:0.

В 11-ата минута топката срещна гредата след изстрел от малък ъгъл на Рибери, а при последвалия ъглов удар баварците удвоиха аванса си. Манджукич бе оставен в наказателното поле, той стреля по земя, асистирайки по този начин на Марио Гьотце, който отблизо покачи на 2:0. И в двете голови ситуации бранителите на Ман Сити имаха претенции за засади. В 28-ата минута Давид Силва намали резултата.  Навас центрира отдясно, Милнър засече на далечната греда, сваляйки с глава към испанеца, който от малкото наказателно поле изпревари Данте и прати топката в мрежата на Нойер.

В края на първата част Джо Харт спаси отбора си от нов гол, парирайки изстрел отблизо на Гьотце.

В 58-ата минута "гражданите" получиха дузпа заради нарушение на Данте срещу Джеймс Милнър. Бранителят на Байерн протегна крак, без да успее да играе с топката, а халфът на Сити се възползва и се строполи на земята. Александър Коларов бе точен от бялата точка за 2:2. Само три минути по-късно Милнър направи обрата пълен. Боатенг сгреши фатално в тази ситуция, след като се размина с топката, не успявайки да изчисти центриране на Навас отдясно. Топката стигна до Милнър, който много елегантно я прати в далечния ъгъл за 2:3. В 80-ата минута Нойер спаси Байерн. Негредо се възползва от грешка на Данте и излезе в голова позиция, но стражът изби,  с което остави своя отбор на първо място в групата.

Байерн - Манчестър Сити 2:3