Петицата на Sportal.bg за VIII кръг на TESY НБЛ

Осмият кръг на TESY НБЛ ще се запомни с изненадващата победа на Ямбол като гост на Черно море Порт Варна, както и първото дерби за сезона между Левски и Лукойл Академик, спечелено от шампионите в София. В другите два мача Балкан и Рилски спортист записаха очаквани успехи. Ето и петицата на Sportal.bg за този кръг на първенството.

Златин Георгиев (Рилски спортист)
16 минути, 17 точки, 3 борби, 1 асистенция, 2/3 за 2Т, 4/4 за 3Т, 1/2 НУ

Златин Георгиев бе най-безупречен при включването си от пейката при разгромната победа на на Рилски спортист над Спартак (Плевен) със 110:55. Юношата на столичния Левски наниза 17 точки при перфектна стрелба от зоната за три точки - 4/4 и бе най-полезният играч на самоковци след Шон Барнет.

Павел Маринов (Балкан)
35 минути, 27 точки, 10 борби, 3 асистенции, 2 отнети топки, 7/13 за 2Т, 2/2 за 3Т, 7/7 НУ

Капитанът на "зелените" изригна при трудната домакинска победа над Черноморец с 85:70. Бившият играч на Ямбол и Лукойл Академик наниза 27 точки и оформи своя "дабъл-дабъл" с 10 борби, като показа висока успеваемост както в стрелбата от игра, така и от наказателната линия. Атлетичният гард показа, че Александър Тодоров заслужено му е гласувал доверие с капитанската лента и бе истински лидер за ботевградчани.

Станислав Славейков (Ямбол)
40 минути, 23 точки, 13 борби, 3 отнети топки, 5/8 за 2Т, 3/7 за 3Т, 4/6 НУ

Крилото на Ямбол бе най-добрият играч за отбора на Юлиян Радионов при изненадващата победа със 75:71 при гостуването на Черно море Порт Варна. Славейков напомни за най-добрите си дни и наниза 23 точки, овладя 13 борби и добави 3 отнети топки към статистиката си. Успеваемостта му в стрелбата пък бе повече от 50% - 8/15.

Ноа Далман (Балкан)
40 минути, 25 точки, 17 борби, 2 асистенции, 1 отнета топка, 12/14 за 2Т, 1/1 НУ

Американското крило на Балкан бе истински властелин в подкошието при победата на своя тим над Черноморец с 85:70. За четвърти път през сезона 200-сантиметровият черноработник премина границата от 10 борби, овладявайки цели 17, като 8 от тях бяха под противниковия кош. Освен това той наниза 25 точки при почти перфектна стрелба - 12/14 от игра и 1/1 от наказателната линия.

Киърън Ачара (Лукойл Академик)
26 минути, 11 точки, 8 борби, 2 асистенции, 2 отнети топки, 2 чадъра 4/4 за 2Т, 3/3 НУ

Шотландският боец в редиците на шампионите изигра може би най-добрия си мач с екипа на "студентите". Британецът бе перфектен при победата в дербито срещу Левски и реализира 11 точки без да пропусне нито веднъж, а също така бе безупречен и в останалите статистически показатели - 8 борби, 2 асистенции, 2 отнети топки и 2 чадъра.