Гол след гол: Барса и Неймар изригнаха шумно (видео)

Отборът на Барселона разби с 6:1 Селтик в мач от група "Н" на Шампионската лига и завърши на първото място в групата. Неймар наниза първия си хеттрик за "блаугранас" след попадения в 45-ата, 48-ата и 58-ата минути. Другите три попадения бяха дело на Жерард Пике (7), Педро Родригес (40) и Кристиан Тейо (72). В 88-ата Самарас оформи крайния резултат.

В отсъствието на Лионел Меси в атака Херардо Мартино заложи на Педро Родригес, Неймар и Алексис Санчес. Младият Сержи Роберто влезе в халфовата линия до Чави и Серхио Бускетс. В атака за Селтик играха Самарас и Пуки.

Каталунците тръгнаха в нападение от самото начало на срещата, подразнени и амбицирани след лошите резултати в последните седмици. Във втората минута Неймар остана под топката. Минута по-късно бразилският техничар намери Чави в наказателното поле, но "шестицата" беше блокиран. В седмата минута "синьо-червеният" натиск донесе откриване на резултата. "Детелините" сбъркаха при изнасянето, Алексис Санчес финтира защитник, ударът му беше отразен от вратаря, но Жерард Пике добави лесно в мрежата - 1:0.

Тимът на Тата Мартино продължи да играе остро, но не намираше път към вратата, след като шут на Алексис (10) рикошира, а пасът на Педро (14) беше пресечен. След силния първи четвърт час играта на "лос кулес" се успокои и те предимно разцъкваха в центъра на терена.

Второто избухване дойде в края на полувремето, когато паднаха още два гола. В 40-ата минута Неймар достави брилянтна топка на Педро, който без затруднения насочи в мрежата. В 45-ата дойде време и на 57-милионния футболист да се разпише за първи път в Шампионската лига. Мартин Монтоя получи сам в наказателното поле, вратарят отрази неговия удар, но Неймар отблизо чукна зад голлинията - 3:0.

След почивката Барселона продължи да мачка и наказва своя съперник. Още в 48-ата минута Неймар отбеляза за 4:0. Бразилецът направи ефектно двойно подаване с Чави на дъгата и падайки насочи в десния ъгъл на вратаря. Десет минути по-късно номер "11" оформи хеттрик в актива си. Лятната придобивка на каталунците си поигра със защитниците, много технично преодоля двама от тях и елегантно прати към обратния ляв на вратаря ъгъл.

В 65-ата Неймар пак лесно се справи с бранителите, загърби и вратаря, но реши да остави на Педро, който късно се усети и беше блокиран. В 72-ата и резервата Кристиан Тейо се разписа, завръщайки се след продължително отсъствие. Бързоногото крило получи от Адриано Корея и с помощта и на рикошет намери мрежата, за да посвети попадението на своята рожба - 6:0.

В края на двубоя шотландците имаха няколко възможности от пряк свободен удар. При една от тях в 88-ата минута Самарас с глава отблизо вкара в мрежата. В 90-ата Пике изби от голлинията, след като Самарас беше преодолял Пинто.

Барселона ще чака привидно по-лек съперник за 1/8-финалите. Милан остана втори в групата, изпреварвайки Аякс. Селтик ще продължи сезона единствено на домашна сцена.

Барселона - Селтик - 6:1
1:0 - Пике (7)
2:0 - Педро (40)
3:0 - Неймар (45)
4:0 - Неймар (48)
5:0 - Неймар (58)
6:0 - Тейо (72)
6:1 - Самарас (88)