100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

ЦСКА с първа точка като гост на отбор от топ 7 - талантите на Литекс оглавиха "А" група (видео)

ЦСКА спечели първа точка като гост в "А" група на отбор от топ 7, след като завърши 0:0 при гостуването си на Литекс в Ловеч. Двата отбора изиграха грозен мач, с малко футболни достойнства, и равенството като че ли бе най-справедливия резултат. Точката бе по-ценна за оранжевите, които с нея отново оглавиха класирането в първенството, измествайки Лудогорец от върха, чийто мач с Нефтохимик беше отложен.

От своя страна и футболистите на Стойчо Младенов не би трябвало да са разочаровани от точката, тъй като до този момент при гостуванията си на водещите отбори в "А" група - Ботев Пд, Локо Пд, Лудогорец и Черно море инкасираха само поражения.

Домакините започнаха по-добре срещата и в началните минути имаха предимство. Първо опасен шут на Цветанов срещна тялото на бранител на гостите, а в 5-та минута Джордан бе изведен по диагонал сам срещу Райс Мболи, но таранът на оранжевите стреля крайно неточно в аут.

Постепенно гостите изравниха играта и в средата на първото полувреме тя се премести предимно в центъра на терена, а опасните атаки почти липсваха за сметка на единоборствата.

Все пак в 33-та минута силен изстрел на Джордан от 22 метра профуча над напречната греда. В ответната атака Милисавлевич центрира добре към Мамади Сидибе, който стреля слабо с глава и Александров улови.

В 37-та минута Литекс създаде втората си и последна голова възможност. Джазула центрира от фаул, топката стигна до Васил Божиков, който бе оставен непокрит на пет метра пред голлинията на ЦСКА, но направи по-трудното и стреля над вратата.

След почивката изненадващо младоците на Литекс отстъпиха инициативата на ветераните от ЦСКА и в края на срещата това можеше да им струва доста скъпо. Оранжевите таланти се подведоха по играта на армейците и изцяло заложиха на единоборства и изритани топки за сметка на комбинации с по едно докосване, което не бе в тяхна полза.

В 78-та минута силен шут на Страхил Попов бе спасен от Мболи, което беше единствената по-опасна ситуация пред Мболи. Червените отговориха с центриране от фаул в наказателното поле на Литекс, но двама армейски футболисти не се ориентираха добре и пропиляха не лоша възможност за гол.

Преди тези две ситуации на няколко пъти Милисавлевич успя да пробие отдясно, но центриранията му не затрудниха кой знае колко отбраната на ловчанлии.

Към края на срещата наставникът на гостите Стойчо Младенов реши да пусне в игра Мартин Петров за сметка на Марсиньо и играта на ЦСКА в предни позиции видимо се подобри.

Така се стигна до 86-та минута, в която армейците за малко не откриха резултата. Мартин Петров подаде майсторски с едно докосване към Чочев, който надигра противников футболист и  центрира отляво по земя. Топката стигна до Мирослав Манолов, който опита да си отбележи автогол, но Александров спаси.

Минута по-късно нова атака на червените завърши с пас на Гъргоров към резервата Кировски, но със сетни сили Божиков някак успя да изчисти топката преди македонецът да стреля от 5-6 метра към вратата на домакините.

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg