Леверкузен превзе "Аноета" и стигна до осминафиналите (видео)

Германският Леверкузен се класира за фазата на директните елиминации в Шампионската лига, след като победи испанския Реал Сосиедад като гост на стадион "Аноета" и по този начин изпревари Шахтьор (Донецк) за второто място в група "А" на най-престижния европейски клубен турнир. Възпитаниците на Сами Хюпия надиграха своя опонент през почти целия мач в баската провинция и заслужено стигнаха до трите точки, благодарение на гол на бранителя си Йомер Топрак малко след началото на второто полувреме.

Макар да се игра на

изключително високо темпо, първото полувреме не предложи много чисти голови положения пред двете врати. Гостите от Германия треснаха гредата зад Енаут Зубикарай още в 11-ата минута, след като Гонсало Кастро изпълни технично пряк свободен удар. Това обаче се оказа и единствената им сериозно положение за гол през първите 45 минути. И двата тима сътвориха някои добри многоходови акции, но без да последва необходимият завършващ удар, който да доведе до попадение.

Йомер Топрак откри резултата за гостите още в самото начало на втората част. Централният защитник на "аспирините" бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините след изпълнение на корнер от страна на Гонсало Кастро и разбъркване пред Зубикарай.

Само шест минути след попадението на Топрак, гостите можеха да удвоят аванса си, но удар на Щефан Кийслинг срещна гредата на вратата на Реал Сосиедад. Сон Хеунг-Мин също имаше възможност да вкара за 0:2, но стреля неточно с глава от много удобно положение след отлично центриране на Ларс Бендер. В самия край на мача германците създадоха още едно положение за гол, което бе пропиляно от Ерен Дердийок. Пропуските обаче не помрачиха радостта на "аспирините", които взеха победата и си осигуриха продължаването напред в Шампионската лига.