Ротациите на Бенитес доведоха до нов провал за Наполи (видео)

Наполи и Удинезе направиха зрелищно 3:3 в среща от 15-ия кръг на Серия "А". Резултатът е много разочароващ за домакините, които пропуснаха отлична възможност да изместят Рома от второто място във временното класиране преди утрешното дерби между "вълците" и Фиорентина. Наставникът на Наполи Рафаел Бенитес не изневери на стила си и реши да запази силите на част от титулярите за изключително важния двубой срещу Арсенал в Шампионската лига, но това му изигра лоша шега.

Два гола за домакините вкара Горан Пандев. Македонецът откри в 38-ата минута, когато беше оставен непокрит в наказателното поле и от няколко метра разстреля Желко Бъркич. Малко след това отново Пандев покачи на 2:0 след асистенция на Гонсало Игуаин. В самия край на полувремето автогол на Федерико Фернандес върна интригата, а в 70-ата минута Бруно Фернандеш вкара за 2:2. До края съперниците си размениха по още един гол чрез Блерим Джемайли и Душан Баща.

Титуляр на вратата на Наполи вместо Хосе Рейна беше Рафаел Кабрал, за когото това бе дебют в Серия "А". В защитата като ляв бек започна французинът Антони Ревейер, а атаката се водеше от Гонсало Игуаин. Зад аржентинеца действаха Хосе Кайехон, Горан Пандев и Лоренцо Инсиние.

Гостите от Удине също не бяха в оптимален състав заради контузиите на Антонио Ди Натале, Луис Муриел и Матиас Ранеги. Старши треньорът Франческо Гуидолин заложи в атака на Нико Лопес, а най-близо до него играеха Бруно Фернандеш и Роберто Перейра.

Първото полувреме беше доста скучно, до 38-ата минута, когато Пандев даде аванс на Наполи. Само три минути по-късно македонецът се разписа отново, но в 45-ата минута опит на Федерико Фернандес да изчисти топката завърши с комичен автогол.

След почивката Удинезе даде да се разбере, че няма никакво намерение да се предава. В 70-ата минута Бруно Фернандеш изравни, но в ответната атака Блерим Джемайли вкара трети гол за Наполи. Домакините явно решиха, че победата няма как да им се изплъзне, но десетина минути по-късно сърбинът Душан Баща се разписа за крайното 3:3, което остави Наполи на цели 8 точки от водача Ювентус.