Челси сдаде второто място след драматична загуба на "Британия" (видео)

Челси допусна обрат и драматична загуба с 3:2 от Стоук Сити на "Британия Стейдиъм". Гостите поведоха с ранен гол на Андре Шюрле (9'), но "грънчарите" стигнаха до пълен обрат след попадения на Питър Крауч (42') и Стивън Айрлънд (50'). Шюрле (53') изравни, но Усама Асаиди донесе победата на Стоук в добавеното време.

Джонатън Уолтърс, Роберт Хут и Марк Муниеса стартираха за домакините, докато Джон Оби Микел и Андре Шюрле започнаха в селекцията на Жозе Моуриньо вместо Франк Лампард и Вилиан.

Гостите поведоха още в деветата минута, когато Оби Микел намери Шюрле, който овладя по перфектен начин топката, преодоля много технично Хут и стреля в далечния ъгъл за 0:1. Стоук изравни от нищото в 42-ата минута, когато Чех не успя да се намеси при едно центриране от ъглов удар пред неговата врата, топката стигна до Крауч, който вкара отблизо - 1:1.

Пет минути след подновяването на играта Стивън Айрлънд направи обрата пълен. Уолтърс се пребори с Аспиликуета, гостите искаха фаул, но играта продължи. Нападателят подаде към Айрълънд, който с хубав удар прати топката извън обсега на Чех - 2:1. Андре Шюрле изравни само три минути по-късно с втория си гол в мача. Мата центрира от пряк свободен удар, бранителите на Стоук изчистиха, но топката стигна до Шюрле, който стреля от въздуха за  2:2. Няколко минути след това германецът бе близо до хеттрик, но нацели гредата.

В добавеното време Усама Асаиди реализира страхотно попадение с удар от границата на наказателното поле, с което донесе победата на Стоук.

Челси отстъпи второто място и вече е трети, докато Стоук е 12-и със 17 т.