Зенит си върна първото място (видео)

Зенит надви с 2:1 новака Урал и се върна на върха в класирането на руската Премиер лига. Тимът на Лучано Спалети се намираше в серия от четири поредни мача без победа, но успя да грабне трите точки срещу един от аутсайдерите в първенството. Головете за питерци реализираха Хълк и Николас Ломбертс. Между техните попадения за гостите от Екатеринбург се разписа Спартак Гогниев.

Срещата започна перфектно за Зенит и още в 12-ата минута Хълк отблизо разстреля Алексей Солосин. Последваха няколко пропуска на домакините, а в началото на второто полувреме Урал изненадващо изравни с попадение на Гогниев, който се оказа очи в очи с Юрий Лодигин и не сбърка. Победата на Зенит донесе белгийският защитник Николас Ломбертс. Четвърт час преди края той засече центриране от фаул и вкара така важния втори гол за гранда от Санкт Петербург.

Зенит е лидер в класирането с 40 точки, а вторият Локомотив (Москва) има 39, но и мач по-малко. Шампионът ЦСКА (Москва) загуби по-рано днес от Краснодар и е на 4-о място с 34 точки.