Жоазиньо удари Георги Миланов и ЦСКА (М) (видео)

Отборът на Краснодар надви с 1:0 ЦСКА (Москва) в среща от 18-ия кръг на руската Премиер лига. Българският халф на "армейците" Георги Миланов игра цял мач, но не можа да помогне на своите да избегнат първо шампионатно поражение от 27 октомври. Бившият играч на Левски Жоазиньо се отличи с асистенция при гола на Артур Йеджейчик в 63-ата минута.

Домакините започнаха силно мача и изпуснаха няколко възможности. В четвъртата минута топката облиза гредата на столичния тим. В шестата Жоазиньо проби по фланга, но вратарят Игор Аккинфеев улови лесно. В 18-ата Марсио шутира от 30 метра, но след рикошет топката отиде в ръцете на вратаря. В 33-ата бившият футболист на Левски имаше изгоден шанс след грешка на Акинфеев, но вратарят се справи. В 38-ата Алан Дзагоев пропиля изгодна възможност, след като минута по-рано замени Кейсуке Хонда.

След почивката краснодарци успяха да материализират, макар и позагубеното си игрово предимство. В 63-ата Жоазиньо асистира на Артур Йеджейчик, който с премерен техничен удар матира Акинфеев - 1:0. Гостите от Москва тръгнаха напред, вдъхновени от българския национал Георги Миланов. В 85-ата бившият играч на Литекс разигра добре пред наказателното поле, но Понтус Вернблум стреля много близо до гредата. Вратарят на домакините направи много силен мач с хубави спасявания през втората част.

Така Краснодар се доближи само на точка от ЦСКА. Московчани са на четвърто място, на пет точки от лидера Локомотив (Москва), който има и мач по-малко.

Снимка: Getty Images/Guliver