Кардиф открадна точка на "Британия"

Стоук Сити и Кардиф завършиха 0:0 в двубой от 14-ия кръг на Премиър лийг. Нулевото равенство остави двата тима в опасна близост до зоната на изпадащите, като в момента те имат само с 4 точки повече от намиращия се под чертата Фулъм.

Преди почивката по-активни бяха домакините. В 19-ата минута защитникът на "грънчарите" Райън Шоукрос скочи най-високо след центриране на Чарли Адам, но прати топката в аут. Марко Арнаутович и Адам също пропуснаха да огорчат стража на Кардиф Дейвид Маршал, но като цяло интересните ситуации пред двете врати бяха малко.

Статуквото не се промени след почивката. Съперниците действаха прекалено предпазливо, а най-любопитният момент беше в 66-ата минута, когато домакините поискаха дузпа за нарушение на Бен Търнър срещу Питър Крауч, но съдията Майкъл Оливър беше на друго менние.