Евертън разплака Дейвид Мойс на "Олд Трафорд" (видео)

Дейвид Мойс загуби първия си мач, в който се изправи срещу бившия си тим Евертън, след като "карамелите" успяха да победят шампиона Манчестър Юнайтед с 1:0 насред "Олд Трафорд". Единственото попадение реализира Брайън Овиедо в 86-ата минута, а това е първи успех на Евертън в "Театъра на мечтите" от 1992 година насам.

"Червените дяволи" пропуснаха доста възможности пред противниковата врата, като Тим Хауърд на няколко пъти се намеси по превъзходен начин, а в два случая и гредите спасяваха гостите. Домакините обаче действаха много колебливо в отбрана и трудно се справяха с бързите нападатели на Евертън.

Три промени в своя стартов състав бе направил Мойс, като Рафаел да Силва, бившият играч на "карамелите" Маруан Фелаини, както и ветеранът Райън Гигс започнаха като титуляри. Робин ван Перси остана извън групата на шампионите, а Уейн Рууни бе на върха на атаката, подпомаган от Дани Уелбек.

Рос Баркли и Кевин Миралас се завърнаха в титулярния състав на Евертън.

Гостите от Ливърпул започнаха много силно на "Олд Трафорд", като в първите минути Де Хеа спаси опасен изстрел от дистанция на Миралас. Юнайтед отговори с опасна атака по левия фланг, при която Евра проби добре, а Рууни стреля от няколко метра, но Тим Хауърд успя да избие. Малко след това Гигс бе близо до гола, но ударът му с глава мина на сантиметри встрани. В 29-ата минута топката срещна и гредата след шут на Рууни от границата на наказателното поле. В самия край на частта Уелбек, Ягиелка и Рууни пропуснаха последователно поредното положение през това първо полувреме.

Веднага след почивката Хауърд спаси изстрел на Евра. В 69-ата минута Жерард Деулофеу, който се появи в игра секунди по-рано, пропусна може би най-добрата възможност за гостите до този момент, след като проби добре отдясно и се озова очи в очи с Де Хеа, но не успя да нанесе силен изстрел и вратарят улови. Още в ответната атака Янузай можеше да се разпише, но  Хауърд отново спаси. В следващите секунди и Фелаини пропусна, а в 72-ата минута вратарят на Евертън изби удар отблизо на Евра, а впоследствие, при добавката, от чиста позиция, Уелбек удари напречната греда.

В 85-ата минута Кевин Миралас нацели гредата след пряк свободен удар. Секунди след това Лукаку опита удар, който не бе точен, но се превърна в асистенция за Брайън Овиедо. Крис Смолинг проспа ситуацията, а костариканецът засече на далечната греда за 0:1.

Евертън остава на пето място с 27 точки, докато Юнайтед е девети  с пет по-малко. Шампионите вече изостават на 12 точки зад лидера Арсенал.