Прекръстиха Блекпул на Агро-Блекпул след поредната им корида

Тимът на Блекпул си спечели печална слава във второто ниво на английския футбол Чемпиъншип след поредните грубиянски изяви на техните футболисти. В деня, в който техният мениджър Пол Инс се завърна на скамейката след изтърпяното от него наказание от пет мача, възпитаниците му изнесоха поредната порция невъзпитани прояви и грубости, завършвайки двубоя си с Йоулвил с трима души по-малко. "Мандаринките" загубиха с 0:1 гостуването си на новия член на Чемпиъншип, като всички червени картони за гостите дойдоха в последната 90-а минута на срещата. Малко преди последния съдийски сигнал Кърк Броудфут бе отстранен от игра за втори жълт картон. Секунди след това Рикардо Фулър също потегли по-рано към съблекалните след опит да удари с глава Люк Ейлинг, а в добавеното време Гари МакКензи блъсна без топка Ишмаел Милър и стана третият изгонен футболист на гостите в рамките на няколко минути.

"Добре дошли в Агро ФК! Футболистите на Блекпул посрамиха клуба си", написа в заглавието си за мача вестник "Дейли Мейл".

По-рано през сезона футболистите на Блекпул предизвикаха меле с участието на 21 футболисти по време на местното дерби с Блекбърн Роувърс, а мениджърът им Пол Инс бе лишен от права за пет мача, след като притисна съдия до стената и му заяви "ще те нокаутирам с един удар".