Рекорд! 20 футболисти се сбиха на терена в "Чемпиъншип"

С масово меле, в което се включиха 20 футболисти, завърши дербито на Ланкашър между Блекпул и Блекбърн, в което двата тима разделиха точките след равенство 2:2. Само пет минути оставаха до края на редовните 90, когато Ди Джей Кемпбъл влезе грубо в краката на стража на "мандаринките" Мат Джилкс, с което предизвика огромното сбиване. Всички футболисти на терена, с изключение на лежащия на тревата Джилкс и вратаря на гостите Кийн взеха участие в размяната на удари и блъскане, което последва в наказателното поле на Блекпул.

В крайна сметка съдията на дербито Пол Тиърни реши да отстрани игра само двама от участниците в мелето - виновникът за цялата ситуация Ди Джей Кемпбъл и атакувалият го първи от всички футболисти на Блекпул Джак Робинсън.

На терена Блекбърн стигна до равенството 2:2 с гол в последната минута на Стийв Дейвис. Преди това Томас Инс от дузпа бе дал аванс на Блекпул, а Джордън Роудс също от бялата точка бе направил 1:1. Авансът на домакините бе даден от Дан Гослинг в 39-ата минута, но в крайна сметка Блекпул не успя да го задържи.