Възходът на Локо Пд продължава - Камбуров дърпа смърфовете към Европа

Локомотив (Пловдив) би с 2:1 като гост съименниците си от София, а успехът изкачи смърфовете на третото място в класирането на "А" група. Пловдивчани поведоха с гол на Мартин Камбуров през първото полувреме, но в средата на втората част Гаел успя да изравни. Победното попадение вкара Н'Дайе в 65-та минута.

Гостите можеха да открият резултата още във втората минута, но Здравко Лазаров не успя да уцели вратата от малък ъгъл след грешка на Галев.

Столичните железничари отговориха с шут от 30 метра на Маркиньос, който излезе в аут.

В шестата минута срещата бе прекъсната за близо пет минути, тъй като вратарят на домакините Валентин Галев получи травма след сблъсък с Казнаферис. Наложи се неговата смяна с Божидар Митрев, а титулярният страж се качи на линейката и потегли за преглед към болницата. След него се оказа, че носът му не е счупен.

В 17-та минута Мартин Камбуров бе близо да открие резултата, но изстрелът му от малкото наказателно поле срещна напречната греда.

Все пак по-организираната игра на Локо Пд даде резултат в 32-та минута. Тогава Мартин Камбуров вкара с глава след центриране от корнер и вече има 13 попадения от началото на сезона. Именно при резултат 0:1 се оттеглиха двата отбора на почивката.

Втората част не започна с някакъв натиск на домакините, макар да изоставаха в резултата. Привидно равностойната игра, в която липсваха головите положения, приключи в 61-та минута.

В нея бранител на пловдивчани изчисти топката след центриране от фаул, Гаел намери добре отбитата топка и я изпрати в долния ляв ъгъл на Господинов за 1:1.

Радостта на домакините не трая дълго, тъй като в 65-та минута Н'Дайе вкара втори гол за гостите след шут от границата на наказателното поле и осигури трите точки за своя тим.

Успехът не само изкачи смърфовете на третото място в "А" група, но им дава и добра изходна позиция да атакуват местата даващи право на излаз в Европа. Поражението за столичните железничари пък бе четвърто поред, а лошата им серия поставя под сериозно съмнение дори оставането им в групата.

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg