Куриозен автогол при "синя" класика преди гостуването в Разград (видео)

Отборът Левски надви Любимец с 3:0 в среща от 20-ия кръг на "А" група. Пред много малко публика на стадион "Георги Аспарухов" домакините постигнаха задължителна за тях победа преди тежкото гостуване тази събота в Разград на Лудогорец. Славчо Шоколаров си вкара куриозен автогол в 42-ата минута при опит да изчисти топката. Интересното е, че преди това имаше рикошет в друг играч на новаците. Гари Родригес удвои в 55-ата минута, а Антонио Вутов оформи крайно в последните секунди.

Треньорът на "сините" Антони Здравков бе заменил седем играчи от титулярите, загубили с 1:2 от Черно море на "Тича". Горан Блажевич, Алехандро Перес, Йордан Милиев, Владимир Гаджев, Борислав Цонев, Антонио Вутов и Димитър Макриев бяха новите лица, които заеха местата на Пламен Илиев, Даниел Димов, Станислав Ангелов, Кевин Брю, Орлин Старокин, Мирослав Иванов и Цветан Генков.

Домакините играха слабо през първата част, като Борислав Цонев и Родригес имаха възможности да открият, докато Антон Огнянов бе близо до попадение за съперника.

Пробив на Родригес в 42-ата минута завърши с куриозен автогол на Шоколаров. Първо той се опита да изчисти топката, тя се отби в главата на неговия съотборник Цветомир Панов и последва гол в собствената врата.

После Шоколаров се контузи и бе заменен в началото на второто полувреме и обра овациите на публиката за своя автогол. Секунди по-късно Рашков сбърка при изнасянето на топката и тя попадна в Родригес, който сам срещу него вкара своя девети гол за сезона.

Последваха слаби минути, като малкото публика изрази недоволство от видяното на терена. Чуха се освирквания дори при смяната на Макриев с Генков, които и днес разочароваха с изявите си на терена. Холандското крило на домакините пропусна от няколко метра, като стреля в Рашков. Реферът Таско Тасков остана безмълвен при нарушение на Нуно Пинто в наказателното поле на Блажевич.

Попадение на гостите бе отменено поради засада, а в даденото продължение Антонио Вутов вкара своя втори гол за сезона в "А" група. Интересното е, че първият отново беше срещу Любимец.

След десетата си победа "сините" вече имат 34 точки, докато гостите са 12-и след 13-ото си поражение с актив от 17 точки.