Черноморец (Одеса) със загуба в Украйна (видео)

Съперникът на шампиона Лудогорец в турнира за Лига Европа Черноморец (Одеса) записа поражение с 0:1 у дома от Шахтьор (Донецк) в среща от 18-ия кръг на украинското първенство. Голът за победителите отбеляза бразилецът Адриано в 44-ата минута. Той се възползва от грешка в отбраната на Черноморец  и се разписа след изпълнение на корнер. Нито един от бранителите на тима от Одеса не пазеше на голлинията, което позволи на Адриано да се разпише.
Така Черноморец записа пета поредна загуба срещу Шахтьор, като са отбелязвали само веднъж. За последен път "моряците" са побеждавали у дома Шахтьор през 2004 г.
Така Черноморец остана на четвърто място в класирането с 35 точки, а лидер е Шахтьор (Донецк) с 41 точки.